Jump to content

famozni čl. 100 Zakona o obaveznim mirovinskim fondovima


da1234da

Preporučene objave

Molim vas ako se tko kuži u mirovinske zakone da mi da odgovor dali da potpišem izjavu o stanku u drugom stupu ili da prijeđem u 1 stup

 

Policijski službenik sam od 15.06.1994. godine nakon završene srednje policijske škole

te ovu godinu punim 20 godina aktivnog staža s projekcijom od oko 28 godina mirovinskog staža.

 

do sad sam obavljao poslove

1994 pripravnik u PP

12/1994-2000 policajac specijalac/interventni policiajac

2000-2003 operativac u odsjeku za droge visoka stručna sprema

2003-2007 vođa sektora u PP viša stručna sprema

2007-2014 operativac u PP visoka stručna sprema

 

Zamolio bi vas da ako netko na temelju navedenih podataka može odgovoriti dali je bolje se zadržati u 2 stupu ili ne s tim da stvarno ne znam kad bi u mirovinu dali to u vrijeme 30 godina mirovinskog staža ili krz 10-15.

 

ova tema je aktualna u policiji a nitko ne zna dati nikakva odgovor svi šute a te nešto smrdi,ak iko nešto kuži nek kaže havala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo ići (ako te puste) kad napuniš 30 mirovinskog ukoliko u dogledno vrijeme nešto ne promjene.

 

Dakako da svi šute jer nitko ne želi/ne može dat odgovor pošto se ne zna kako i što će Vlada mjenjat u svim dodirnim zakonima vezano za umirovljenje i mirovine PS-a.

 

Što se tiče II stupa opasna je izjava "u slučaju da se policijski službenik izjasni da želi i nadalje ostati član II. mirovinskog stupa postoji realna mogućnost ostvarivanja njihovih prava iz mirovinskog osiguranja prema odredbama ZMO-a - (izvor: dopis MRMS-a od 4.3.2014.)," http://www.sindikatpolicije.hr/zakon-o-obveznim-mirovinskim-fondovima-cl-100.aspx

 

a ostanak u II stupu je zaštita obitelji "Jedna od razlika između ostanka u II. stupu i „prelaska“ u I. stup je u tome što se ukupna kapitalizirana sredstva s osobnog računa člana mirovinskog fonda, u slučaju smrti člana fonda mogu naslijediti, ali samo u slučaju ako „iza“ člana mirovinskog fonda nije ostala osoba koja može koristiti pravo na obiteljsku mirovinu koju može ostvariti (prema odredbama ZOMO-u – udovica, djeca, roditelji pod određenim uvjetima koje dostavljamo u prilogu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija