Jump to content
bacvice

Tužba za uvođenje u posjed

Preporučene objave

Imam pravomoćnu i ovršnu presudu za poslovni prostor. Bivši vlasnik oglušuje se na pozive da preda prostor na osnovu pravomoćne i ovršne presude. Može li mi netko hitno poslati tekst tužbe koju bi predao na sud.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako je presudom bivsi vlasnik obvezan da preda nekretninu vama u posjed, oslobodjenu od osoba i stvari,onda nema vise tuzakanja,vec na temelju iste presude pokrecete ovrhu,za prisilno iseljenje(delozacija)

Podijeli ovu objavu

Nažalost to nije upisano u presudu. Ja sam se u međuvremenu uknjižio u zemljišnik kao 1/1 vlasnik. Da li sa vlasničkim listom imam mogućnost ulaska u prostor bez sudskog procesa?

hvala

Podijeli ovu objavu

Poštovani!

Nemate , već morate na temelju ovršne isprave,(.Sud mora ako nije bilo žalbe izdati potvrdu pravomoćnosti i ovršnosti), pokrenuti pred Općinskim sudom ,ovršni postupak Prijedlogom za ovrhu.Taj prijedlog treba Vam sastaviti pravno educirana osoba.

Pozdrav!

Podijeli ovu objavu

Mišljenja sam da se istom presudom samo utvrdilo pravo vlasništva,a nikako presuda kojom se nalaže činidba na predaju vlasništva u posjed,zbog čega konkretna presuda nije ni podobna za takav vid ovrhe,buduci da je sud u ovrsnom postupku vezan izrekom izvrsnog naslova,odnosno presudom.

Podijeli ovu objavu

Nažalost to nije upisano u presudu. Ja sam se u međuvremenu uknjižio u zemljišnik kao 1/1 vlasnik. Da li sa vlasničkim listom imam mogućnost ulaska u prostor bez sudskog procesa?

hvala

ako si se uknjižio kao vlasnik ponudi bivšem vlasniku sklapnje igovora o najmu.

ako odbije primiti pismeno ili potpisati ugovor o najmu nezakoniti je korisnik vaše imovine (to je i cilj). tužbom tražite najam unazad (do 5 godina od kad ste vlasnik) + uzakonske kamate i njegovu deložaciju.

vi ste vlasnikali on je zakoniti posjednik i zakon ga štiti.

nasilnim ulaskom u prostor samobi sebi otežali situaciju.

Podijeli ovu objavu

Poštovani!

Kažete da je to bivši vlasnik . Kako je prestao biti vlasnikom ,a još uvijek je u posjedu .Da li je u katastru registriran kao posjednik ? Da li ste Vi kupili na javnoj dražbi

,pa postali vlasnikom .?.Ako je čovjek zakoniti posjednik i obavlja u prostoru djelatnost,

tada se nije smjelo taj prostor i sredstva rada ovršiti.

Možda je u toku izvanredni pravni lijek uložen protiv pravomoćne presude i postoji mogućnost odgode izvršenja do okončanja postupka .

Vi trebate uzeti tu presudu i savjetovati se s odvjetnikom. Samo činjenica da ste se uknjižili i ne znači puno , jer još ima puno ali.U svakom slučaju na silu sami ne možete učiniti ništa .

Pozdrav!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad