Jump to content

amex ovrha


Hmelj

Preporučene objave

Poštovani,imam dug po amex kartici pa je pokrenuta ovrha.Imam zaštićeni račun i ne mogu se naplatiti u sljedećih deset godina jer ostatak plaće ide na kredit.Imovine nemam.Zvali su iz odvjetničkog ureda da će oprostiti 60 posto duga a da platim 40 posto.To nemam od kuda.Budući da je ovrha pokrenuta 2011.godine kada nastupa zastara.Što će biti ako se ne mogu uopće naplatiti?Pozdrav i hvala unaprijed na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara po rješenju za ovrhu je 10godina od prevomoćnosti rješenja.

uplatama djela duga priznajete dug a time produžavate zastaru.

 

ako ne napravite ugovor o otplati/oprostu djela duga

nakon uplate djela duga mogu tužbom tražiti isplatu ostatka duga.

 

ako bi ovrhu poslali na plaću poslodavac je dužan izvrđiti plaćanje po ovrsi.

pri naplati duga ovrha ima prednost u odnosu na administrativnu zabranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani,

 

Ja također imam dugovanje po Amexu i isto tako sam dobila prijedlog o oprostu dijela dugovanja i da se hitno javim odvjetničkom uredu. S obzirom da trenutno imam vrlo mala primanja i plaća mi se neredovito isplaćuje, Amex koji mi je sjeo na tekući račun ovrhom, će dugo trebati da se naplati.

Od vlasništva imam nekretninu koja je na mom imenu i u kojoj živim sa svojom obitelji. S obzirom da je dug za Amex 39.000 kn + kamate, imam osjećaj da će se uknjižiti na navedenu nekretninu. Moje pitanje glasi:

1. S obzirom da imam već uknjižbu od strane banke kao osiguranje kredita, može li Amex izvršiti prodaju nekretnine u svrhu naplate duga

i

2. Kako se u svrhu osiguranja kredita izvršila procjena vrijednosti nekretnine u iznosu od 2 miliona kuna, koji je minimalan iznos po kojem bi se nekretnina smjela uopće prodati ? Procjena je svježa, stara 6 mjeseci

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija