Jump to content

akontacija majstoru


santolina

Preporučene objave

Preko oglasa sam nasla majstora za namjestaj i platila mu akontaciju 1300 kn bez racuna samo imam potpisanu izjavu da je primio taj novac.

Zavlaci me i laze od pocetka 8. mjeseca,docicu danas doci cu sutra pa se ne pojavi i mislim da je sve prevara. Sta mi je ciniti? mOgu li podnjeti prijavu policiji za prevaru? Da angaziram odvjetnika? Dala sam mu rok do kraja tjedna da ovo rjesimo i da mi vrati novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi dobro po vas da mu pošaljete poštom preporučeno s povratnicom dopis u kojem u roku od 8/15 dana zahtijevate ili da napravi ugovoreno ili vam vrati avans, ili u protivnom slijedi kaznena prijava nadležnom DORH-u i tužba radi povrata avansa sa kamatama. Ako rok protekne, a on ne napravi ništa od navedenog - ide kaznena prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala na svemu, dala sam mu rok i vratio mi je novac tesko mukom. Ostalo je jos 440 kn u materijalu a za to nemam potvrdu i ne mogu mu nista. DORH prima optuzbe samo od 1000 kn na vise. A za privatnu tuzbu radi 440 n nemam snage. Tako da me ipak prevario kao i druge koji su mi se javili u inbox i ne mogu mu nista jer je socijalni slucaj i nemaju se od cega ni naplatiti, jos ga hrani udruga 4+

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vama na povratnoj informaciji.

 

Drago mi je da ste došli barem do dijela svog novca, a ostatak je nažalost "školarina" koju plaćate u životnoj školi. Ubuduće ćete znati.

 

Da, mogu ga jedino prijaviti za rad na crno da ga zeznem. Lik je u međuvremenu ostao bez posla tako da je socjalni slucaj i da dobijem parnicu sto mi ne pada na pamet za 440 se povlaciti-nemam se od cega naplatiti. Do tog dijela novca sam dosla jer sam ipak imala potvrdu na koju mi se potpisao i sigurno se bojao da ce odgovarati. Za materijal me zavlacio da ce vratiti naknadno, da nije kod njega -zadnja verzija da ga je kolega ugradio u drugi namjestaj pa da ocekuje povrat od njega-ugl. s njim bi psihijatar trebao imati posla. Bili smo mu i na kucnoj adresi ali sta imam od toga-da se tucem s njim ...nema smisla ni zakona po kojem mogu vratiti ovaj ostata novca.. Poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bili smo mu i na kucnoj adresi ali sta imam od toga-da se tucem s njim ...nema smisla ni zakona po kojem mogu vratiti ovaj ostata novca.. Poz

 

S ovim budite vrlo, vrlo oprezni, jer ako se on zainati vama, može vas prijaviti za kazneno djelo protupravne naplate, a to nije zezancija. Svu komunikaciju vršite poštom preporučeno s povratnicom, to je jedini ispravni i siguran put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S ovim budite vrlo, vrlo oprezni, jer ako se on zainati vama, može vas prijaviti za kazneno djelo protupravne naplate, a to nije zezancija. Svu komunikaciju vršite poštom preporučeno s povratnicom, to je jedini ispravni i siguran put.

 

Da, hvala jos jednom. Zaboravih prosli put napisati da osim sto nema placu, nema ni imovine na sebi tako da se nemam od cega naplatiti sve i da dobijem parnicu-upozorili me drugi koje je preveslao. Zalosno da se u ovavim slucajevima nemamo kome obratiti za povrat novca a mi "koji imamo nesto na sebi" i radimo bojimo se svake ovrhe i neplacenog racuna. Objavila sam javno na oglasniku tamo gdje sam ga i nasla i upozorila ostale ljude tako da su mi se javili nekoliko njih koje je prevario i ocito da takvi kao on znaju rupe u zakonu i debelo ih koriste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija