Jump to content

ovrha nad studenticom radi hrt-pretplate


asalmira

Preporučene objave

Poštovani,moja kćerka je jučer dobila rješenje o ovrsi od HRT-a.

Naime,ona je studentica u Zagrebu i živi u iznajmljenom stanu.

Dali ima pravo pritužbe i ako ima,možete li mi reći kako da postupimo u ovome apsurdu?Hvala

 

u roku od 8 dana nakon zaprimanja rješenja o ovrsi treba podnijeti prigovor javnom bilježniku koji je naveden na rješenju.

u cijelost osporavat potraživanje. prigovor obrazložit i priložiti dokaze. navesti da je vlasnik prijemnika roditelj koji plaća rtv pristojbu (ako plaća).dostaviti kopiju uplatnice.ona kao član kućanstva nebi trebala plaćati rtv pristojbu. postupak će se nastaviti pred sudom. može opunomoćiti odvjetnika da je zastupa (ili nekog od srodnika po krvi u pravoj liniji. brat, sestra ).

 

ali prvo treba utvrditi dali je ovrha opravdana.

dali je prijavila posjedovanje radia ili tv prijemnika? dali je prijavu potpisala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmislite si dobro koliko vam je isplativo pisati prigovor. Na sam prigovor se plaća pristojba, a u slučaju gubitka spora tu su i odvjetnički troškovi, a HRT uvijek ima odvjetnika. Ako je kćerka uistinu obveznik plaćanja pristojbe u smislu Zakona o HRT-u, tada vjerujem da vam nema smisla pisati prigovor osim ako su potraživanja u zastari. Zastara je godinu dana od dopsijeća svakog pojedinog iznosa. Ali bitno je da znate da ukoliko je prijedlog za ovrhu predan bilježniku (ili poslan preporučenom pošiljkom) prije isteka zastarnog roka, tada više nema govora o zastari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmislite si dobro koliko vam je isplativo pisati prigovor. Na sam prigovor se plaća pristojba, a u slučaju gubitka spora tu su i odvjetnički troškovi, a HRT uvijek ima odvjetnika. Ako je kćerka uistinu obveznik plaćanja pristojbe u smislu Zakona o HRT-u, tada vjerujem da vam nema smisla pisati prigovor osim ako su potraživanja u zastari. Zastara je godinu dana od dopsijeća svakog pojedinog iznosa. Ali bitno je da znate da ukoliko je prijedlog za ovrhu predan bilježniku (ili poslan preporučenom pošiljkom) prije isteka zastarnog roka, tada više nema govora o zastari.

Hvala na odgovorima i savjetima.U dvojbi sam dali pokušati sa prigovorom ili ne nakon Vaših riječi.:glavomozid::glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija