Jump to content

Stigla tužba osiguravajuce kuce radi isplate duga


Hrlee

Preporučene objave

Otac je preminuo u 10. mjesecu 2014. godine

Nasljednici smo ja (dijete iz prvog braka [1/5]) i 2 djece iz drugog braka svatko po 2/5

 

Ja sam jedini punoljetan, dok su ovo dvoje djece 6 i 9 godina.

 

Nas troje smo tuženici, u tužbi je navedeno kolko je tko nasljedio ( 1/5, 2/5 i 2/5 ), no također se spominje i solidarna otplata.:azdaja:

 

Moram li ja platiti 1/5, s obzirom da sam toliki dio nasljedio, ili 1/3 jer nas je troje tuženika?

Što ako ja platim svoju 1/5 ili 1/3, a majka ovo dvoje djece ne plati ništa?

Imaju li osiguranje od mene pravo potraživati cijeli dug?

Ako platim cijeli dug, mogu li ja za 9 godina tužiti dijete koje ce tada biti punoljetno? Hoće li nastupiti zastara ili nešto slično? :zbunj:

 

Imam zakazano ročište u 9. mjesecu. Što bih mogao iznjeti u svoju obranu kako ne bih platio dug?

Upisao sam fakultet ove godine, tako da sljedece minimalno 3 godine cu jos uvijek biti ''u tijeku školovanja''..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac je preminuo u 10. mjesecu 2014. godine

Nasljednici smo ja (dijete iz prvog braka [1/5]) i 2 djece iz drugog braka svatko po 2/5

 

Zanima me kojom to nasljednom matematikom si ti kao dijete iz prvog braka naslijedio 1/5 , a ostalo dvoje djece po 2/5 ?

Je li to bio neki vaš dogovor, neko ustupanje četvrte osobe...?

 

I treba vidjeti o kakvom se zapravo dugu radi, kada je i temeljem čega nastao i kada je pokrenut postupak.

Ako priznaš dug moraš ga platiti čak i u slučaju da nije postojala zakonska osnova naplate duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5 nasljednika bilo. Nas troje je bilo maloljetno. 2 punoljetna nasljednika su se prihvatila dijela u korist navedeno dvoje djece. Tako da sam ja dobio 1/5, a njih oboje po 2/5 (ja sam napunio 18 ove godine)

 

U prilogu ostavljam slike presude, i tuzbetuzba.jpg

 

Ažurirano

 

PRESUDA:

https://gyazo.com/27417f743068ca98fc9d02f4e0ee6415

https://gyazo.com/8062389f7a21654f481a0ab89ffe62a7

TUZBA

https://gyazo.com/a167e2b05c801d5458bf484da7cc0377

presuda1.jpg

presuda2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za 9 godina, kad jedno dijete bude punoljetno, ja cu moci njegov dio potraživati? Hoće li nastupiti kakva zastara za toliko godina, ili nešto drugo što bi me moglo onemogućiti u potraživanju?

 

Ažurirano

 

Mogu li ja na ročištu reći da sam jos uvijek u fazi skolovanja, nemam nikakve dohotke, te nemam od kuda platiti taj dug? Mogu li se kako kamate zamrznuti, da nebi za 3 ili 5 godina kada zavrsim fakultet i pocnem radit taj dug narastao sa sadasnjih cca. 6000kn, na recimo 10000, 15000, 20000kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2 punoljetna nasljednika su se prihvatila dijela u korist navedeno dvoje djece. Tako da sam ja dobio 1/5, a njih oboje po 2/5 (ja sam napunio 18 ove godine)

 

I ova dva punoljetna nasljednika su sudužnici jer su prihvatili nasljedstvo.

A oni vjerojatno rade , imaju izvor prihoda i aktivni račun pa će vjerojatnije njih ovršiti.

 

 

Mogu li ja na ročištu reći da sam jos uvijek u fazi skolovanja, nemam nikakve dohotke, te nemam od kuda platiti taj dug? Mogu li se kako kamate zamrznuti, da nebi za 3 ili 5 godina kada zavrsim fakultet i pocnem radit taj dug narastao sa sadasnjih cca. 6000kn,

Tebi nemaju što uzeti, ako nemaš račun i još se školuješ. Mogli bi staviti zabilježbu duga na tvoj dio nekretnine, ali vjerovnici se za takve relativno manje iznose radije pokušavaju naplatiti ovrhom sa raćuna (su)dužnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali ta dva punoljetna nisu nasljednici, jer su svoj dio prepustili drugima. Nasljednici smo ja (1/5) i dvoje maloljetne djece oboje po 2/5

 

Ja odgovaram za dugove u visini naslijeđene vrijednosti imovine..., kako da ja znam koliko kuca cija je moja 1/5 polovine vrijedi? U toj kuci zivi zena iz drugog braka i to dvoje maloljetne djece.. mogu li ja kako inicirati naplacivanje iz te kuce? stavljanje kuce na ''bubanj''?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svih 5 nas je bilo nasljednika no 2 se prihvatilo u korist navedene djece. U rjesenju smo 3 nasljednika, ja 1/5, dvoje djece po 2/5

 

Da su se odrekli, onda bi vas preostalo troje djelili imovinu na tri djela - svakome 1/3.

Zato sao odmah na početku i pitao kojom matematikom je došlo do ovakve podjele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija