Jump to content

Fizičko i telefonsko uznemiravanje


KulUsername

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Malo sam novi ovdje, pa evo da pitam što me zanima.

 

Imam osobu u obitelji s kojom moja obitelj ne želi imati veze jer se nasilnički ponaša i ogovara sve oko sebe. Ne želimo imati veze s njom jer je bilo problema i u prošlosti i nije član uže obitelji, no već zadnjih 2 godine uznemirava nas.

 

Stalno zove sa skrivenog broja, optužuje nas za dugovanje nekih novaca koji su nam bili darovani, a ne posuđeni da ih se treba vratiti, imamo dokumente za to.

 

Dolazi stalno kod nas i zvoni na vrata, svako malo. Uglavnom, ne želimo imati veze s njim. Problem je da nas hoće na sud dovesti a mi ne želimo to. Traži svaku priliku i nama je toga dosta. Svakog od nas je zlostavljao na cesti tj. u gradu, derao se i radio scene.

 

Moje pitanje je što možemo legalno napraviti da ga se riješimo i da više nemamo veze s njim? Ako što pomaže, imamo snimljene audio i video snimke da je bio na posjedu. Nekad smo se verbalno sukobili s njim, no sad više ne pa onda piše prijeteća pisma i prijeti nam na ulici kad nas vidi sa kao zapamtit ćete si ovo i pazite se.

 

Osobno da se mene pita ja samo hoću da više ne dolazi k nama i da nas više ne zove. Što možemo napraviti da to zaustavimo?

 

Samo da kažem da ne znam baš zakon, ali dosta mi je tog nasilničkog ponašanja protiv koga ne mogu ništa napraviti jer ne smijem.

 

Hvala na pomoći ako tko hoće dati savjetP

 

PS. Ako ovo ne spada u ovaj kutak foruma, zamolio bih moderatora da preseli ovo gdje pripada, Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nekad smo se verbalno sukobili s njim, no sad više ne pa onda piše prijeteća pisma i prijeti nam na ulici kad nas vidi sa kao zapamtit ćete si ovo i pazite se.

Ovdje bi moglo bit i kd prijetnje ovisno što je napisao ili rekao a isto se prijavljuje počiciji.

 

Osobno da se mene pita ja samo hoću da više ne dolazi k nama i da nas više ne zove.

 

I tko će mu zabranit?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija