Jump to content

Pokretanje postupka za nužni dio


tony109

Preporučene objave

Poštovani,

Imam problem sa ocem s kojim imam narušene odnose i želi me istjerat sa obitelji iz kuče.

Živim sa ženom i troje malodobne djece u obiteljskoj kuči i trpimo njegovo psihičko maltertiranje ,a sad me iz czss savjetuju da tražim svoj nužni dio.

E sad mene zanima kako,di i gdje pokrenuti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spriječiti oca da disponira svojom imovinom ne možete, a ulaganja biste trebali potraživati uz napomenu kako vas tu veže zastarni rok od 5 godina od učinjena ulaganja, u kojem morate zatražiti povrat ulaganja. Ali, isto tako otac bi mogao tražiti i najamninu za vaše stanovanje u kući.

 

Plus na sve to, postoji i jedna revizijska odluka VSRH-a koja vam ne ide u prilog glede ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji i jedna revizijska odluka VSRH-a koja vam ne ide u prilog glede ulaganja.
VSRH, Rev -580/2007-2 od 29. kolovoza 2007.).
Dali se može nešto napraviti da se spriječi da otac proda, daruje nekom kuču

Članak 30.ZV

""Pravo vlasništva je stvarno pravo na određenoj stvari koje ovlašćuje svoga

nositelja da s tom stvari i koristima od nje čini što ga je volja te da svakoga drugoga

od toga isključi, ako to nije protivno tuđim pravima ni zakonskim ograničenjima.""

ili da ja dobijem barem nešto za godine ulaganja u tu kuču.
prije nego se upustite sa takvim zahtjevom nemojte izgubiti iz vida da ste i više no bili svjesni da ulažete u "tuđu"nekretninu neočekujući pri tome povrat sredstava,a povrh svega vodite računa da li ste ili niste plaćali stanovanje.

Neću ulaziti u raloge narušenosti međusobnih odnosa i dali je moralno da otac zahtijeva vaš izlazak iz kuće,naročito u situaciji da imate suprugu i troje djece,no morate shvatiti da je to njegovo pravo(pravo vlasništva),glede čega je moj savjet da pokušate mirnim putem urazumiti oca,u suprotnom će otac uspjeti u svojo nakani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija