Jump to content
estera26

Parcela sa vise suvlasnika koji to u biti nisu

Preporučene objave

Imam parcelu na kojoj je upisano nekoliko suvlasnika koji to u biti nisu.Koji su koraci da tu parcelu prenesem na sebe. Postoji li neki obrazac tužbe ili se to moze rijesiti na neki drugi nacin.Upisanisuvlasnici priznaju da je parcela moja.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 9 undefined[?:minuta, estera26 je napisao:

Imam parcelu na kojoj je upisano nekoliko suvlasnika koji to u biti nisu.Koji su koraci da tu parcelu prenesem na sebe. Postoji li neki obrazac tužbe ili se to moze rijesiti na neki drugi nacin.Upisanisuvlasnici priznaju da je parcela moja.

Najmanje zafrkancije bi bilo da vam suvlasnici darovnim ugovorom prenesu svoje udjele. Sa svakim pojedinim suvlasnikom potpišete darovni ugovor za njegov udio. Pazite da točno navedete sve podatke onako kako su upisani u zemljišnu knjigu.

Druga opcija je tužba za utvrđivanje vlasništva, ali to vam je bespotrebno kompliciranje ako su svi suglasni da je parcela vaša. Štoviše, ako krenete sa nekakvom tužbom, lako bi se netko od njih mogao (na nagovor bližnjih) čak i predomisliti.

Plaćate porez na promet nekretnine koji je u oba slučaja isti.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Boxxer
      Poštovani,
      vlasnica sam 1/3 kuće za odmor, što bih željela zadržati tj. geometrijskom podjelom odvojiti se od sestrinog dijela koji iznosi 2/3.
      Zanima me, ukoliko ona pokrene postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice (jer se ne možemo dogovoriti oko ničega), može li me sudskom odlukom prisiliti na razvrgnuće isplatom (da ona isplati mene)?
      Unaprijed hvala.
  • Online korisnici