Jump to content

vježbenik


anonimno

Preporučene objave

Da, najjednostavnije je otići na Komoru. Nisu baš previše susretljivi, kažu gužva je, ali ipak dobiješ neku informaciju. Ja sam posao tražio pred mjesec dana, zaposlio sam se, a na Komori su mi dali 2 broja, koja mi naposljetku nisu ni trebala pa ih prosljeđujem. Ne znam jesu li u međuvremenu pronašli vježbenike, ali pokušaj.

1. odvjetnik Mladen Smoljan, B.Adžije 19/IV

2. odvjetnica Marina Tomaš, tel. 01/4810784

 

Sretno s traženjem posla, nadam se da sam bar malo pomogao!

 

Mario ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovat da je nekome upravo danas prekipjelo kao i meni, evo ja baš tražim po netu neki oglas, ali slabo....

skužio sam da što si bolji to te više kažnjavaju, dobivaš više posla, kao ono ti znaš a ostali baš i ne, pa se mučiš ko kreten i ništa.....

to je balkanski način "stimulacije"

pozdrav lara

P.S. čuo sam da će uskoro biti novi natječaj za pripravnike u Općinskom sudu u Zg-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprike što se jučer nisam potpisao (bilo je malo kasno, a naporan dan), a obzirom na kolegu odvjetnika koji traži pripravnika, (nadam se da nije šala, zvučalo je ozbiljno i iskreno), ostavljam mail, pa ako jos nije nasao nikoga, neka mi se javi....

hvala

Ivan

P.S. naravno Lari prednost, (ipak treba biti fer, jel ipak je ovo njezina inicijativ)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma i neovisno o tom povećanju tarifa mislim da je žalosno da su plaće tolike. Što je još najgore, bile bi i niže da komora ne propisuje mininimum... Muka me uhvati kad pogledam neke svoje kolege iz drugih struka koji i za manje posla dobijaju gotovo dvostruko više novca. Pa SSS, uz svo dužno poštovanje, često dobija više. Potpuno mi je jasno da smo tek početnici, ali je poražavajuće da se s tom plaćom ne mogu pokriti niti stanarina, režije i osnovni životni troškovi... Ili živite s roditeljima ili vam oni plaćaju stan, trećeg nema. I to do pravosudnog, a negdje i duže... :-?

 

Zato me i ne iznenađuje što ljudi i ovim putem traže bolja zaposlenja. Svi tražimo ponajprije priznanje od onih s kojima i za koje radimo, a visina plaće upravo govori koliko u uredu cijene tvoje zalaganje, rad i znanje.

 

Lara i Ivane, sretno! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Moja djevojka radi u kadrovskoj jednog trgovačkog lanca koji tek ulazi u Hrvatsku,traže KV pekara i spremni su mu dati plaću od pazite sad :12000 kuna (!!!!!),jer takvih gotovo i nema u Hrvatskoj.Mi vježbenici za to moramo raditi skoro 4 mj., gdje je tu logika ( ni u kojem slučaju ne želim podcjenjivati pekare, ali ipak):Ova poruka, odnosno vapaj, je upućena odvj. komori.Ne morate nam davati plaću od npr. 12000 kn, ali plaću zbog koje će sva ova muka na faksu i sad na poslu imati bar nekakvog smisla!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

... si sretan ako ti ne daju otkaz jer ne mogu, zapravo ne zele platiti malo vise nego nekoga sa SSS a ocekuju da radis od jutra do mraka za 3000 kn.

 

Najgore mi je sto jos okolo neki principali pricaju kako je to uzas imati vjezbenika, trosak, pa ovavki su, onakvi su...a da molo pogledaju prvo sebe???

 

 

Potpisujem sve gore navedeno i dodajem klasicnu principalsku recenicu: "Boze, kakvi su ti danasni vjezbenici, tako je tesko naci normalnog i vrjednog vjezbenika". Ne kazem da nema i takovih, ali... kakvih tek principala ima da i ne govorimo.

 

Ako je ikako moguce, nastojte ne uciti iz osobnog iskustva, vec iz iskustva onih vjezbenika koji su ovo gore okusili.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija