Jump to content

Ovrha , povučena, sudska pristrojba


Devioz

Preporučene objave

Pozdrav,

 Evo ako mi netko može pomoći, dati ću kratak intro u moj problem.
Naime, ispala mi je osobna iskaznica, netko je podignuo mobitel preko webshopa, te mu je uručen poštom na njegovu adresu.
Prijavljeno je policiji, momak je pronađen, priznao krivnju. On je prema općinskom sudu u Splitu osuđen te je trebao platiti potražnju prema telekomunikacijskom operateru. Bio je proveden kazneni postupak.

Mjesec dana kasnije, dolazi ovršni postupak na moje ime iz općinskog suda u Zagrebu, pokrenut od strane telekomunikacijskog operatera. Kao Žalbu šaljem im presudu kaznenog postupka, gdje se nalazi presuda da će optuženik sve platiti. Pola godine kasnije dolazi mi poziv na ročište i da moram platiti 400kn + 100kn na državni proračun za sudsku pristrojbu. Opet šaljem da to nema veze samnom već da je riješeno, te mi je dolazi presuda da je tužba odbačena.

Danas idem na banku i račun mi je blokiran. FINA mi je sjela na račun za tih ~500kn. I nemam novca za platiti jer sam student i stvarno mi je sad problem.
Ima li koji način da se ovo sredi.

Hvala Vam puno na svakoj pomoći

uređeno: od Devioz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je operater digao ovrsni postupak protiv mene. Na sto im ja saljem kaznenu presudu iz Splita. Nakon cega su mi poslali poziv na rociste i da uplatim 400+100kn u drzavni proracun zbog sudskih troskova iz razloga sto sam se "zalio" tj posalo presudu iz Splita.  Na kraju mi je i doslo iz zagreba da je tuzba povucena te da sam osloboden trazbine ovrhe, ali opet mi je ostallo tih 500kn zbog cega su mi sjeli na racu

Hvala na vremenu što ste uopće pogledali moj post.

uređeno: od Devioz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel mislite da mogu traziti povrat sredstava. Jer su bila dva postupka ukupno. U splitu je utvrdeno da to nisam ja te da optuzeni koji je priznao krivicu mora platit. A zatim nakon toga mjesec dana oni podizu ovrsni postupak protiv mene. Ja im saljem rjesenje iz Splita. Nije li onda tuzitwlj, ako je povukao optuzbu, duzan platiti cijenu zalbe I suda, ili barem okrivljenik koji je proznao krivicu

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Devioz je napisao:

 A zatim nakon toga mjesec dana oni podizu ovrsni postupak protiv mene. Ja im saljem rjesenje iz Splita. Nije li onda tuzitwlj, ako je povukao optuzbu, duzan platiti cijenu zalbe I suda, ili barem okrivljenik koji je proznao krivicu

 

Hvala

ako je tužitelj povukao tužbu trebao si u roku od 15 dana tražit donošenje rješenja  o parničnom trošku.

ako nisi tražio ups!   . okrivljenik nemože biti kriv zato što nisi tražio prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se ispričavam na lošim odgovorima ovih dana jer nisam imao pristup računalu već samo mobilnom uređaju.

Prvo vam želim svima zahvaliti što ste uzeli vremena sagledati moj slučaj.

Evo malo detaljnije što se dogodilo, smatram da nisam u dovoljnom detalju opisao.

1. Izgubio sam osobnu iskaznicu, pronalazi je XY i s njom podiže mobitel na pretplatu

2. Dolazi mi prijedlog za ovrhu od javne bilježnice u vezi pretplate

3. Prijavljujem slučaj policiji, XY prizna krivnju i prihvaća regulirati odnos sa telekomunikacijskom firmom

4. Presuda u Splitu je takva da on mora regulirati odnos, te platiti troškove suda 1,000kn (Kazneni postupak xxxx/xx-xx)

5. Mjesec dana nakon dolazi mi da me telekomunikacijski gigant tuži zbog isplate, da dođem u Zagreb na ročište

6. Žalim se tako da šaljem presudu iz Splita

7. Dolazi mi novo pismo u kojem piše da moram platiti 400+100kn, ali ne shvaćam zašto, ali postupak nije gotov ako je odlučeno da će sve biti refundirano od strane XY

8. Naposlijetku, dolazi još novije pismo u kojem piše da sam oslobođen svih ovrha iz ovršnog postupka ( XXX-XXX-XX gdje su X brojevi postupka Splitskog suda), te da je tužba odbačena

Zašto je Zagrebački sud interferirao ako je odlukom u Splitu donesena odluka, te je priznanjem XY sve regulirano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudski gledano, vi ste u pravu. No, problem sa svim tim gigantima je da nema nikakve koordinacije u pogledu vođenja poslova naplate i zato su, po inerciji, i vama "lupili" ovrhu iako je sve bilo jasno. Nažalost, kako je odluka kojom je odlučeno o troškovima pravomoćna, tu se više (po meni) ne može ništa napraviti, iako se moglo da se reagiralo na vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Devioz je napisao:

 

4. Presuda u Splitu je takva da on mora regulirati odnos, te platiti troškove suda 1,000kn (Kazneni postupak xxxx/xx-xx)

5. Mjesec dana nakon dolazi mi da me telekomunikacijski gigant tuži zbog isplate, da dođem u Zagreb na ročište

6. Žalim se tako da šaljem presudu iz Splita

7. Dolazi mi novo pismo u kojem piše da moram platiti 400+100kn, ali ne shvaćam zašto, ali postupak nije gotov ako je odlučeno da će sve biti refundirano od strane XY

8. Naposlijetku, dolazi još novije pismo u kojem piše da sam oslobođen svih ovrha iz ovršnog postupka ( XXX-XXX-XX gdje su X brojevi postupka Splitskog suda), te da je tužba odbačena

Zašto je Zagrebački sud interferirao ako je odlukom u Splitu donesena odluka, te je priznanjem XY sve regulirano?

kako je odmah došlo do postupka pred sudom?

ako si dobio rješenje o ovrsi trebao si poslati prigovor. osporavat dug i mjesnu nadležnost javnog bilježnika.

ako je poziv suda u Zg trebalo je dostaviti očitovanje. osporavat potraživanje i mjesnu nadležnost sud.

mjesno nadležan sud je sud prema mjestu prebivališta tuženike/ovršenika (Split).

nisi osporavao tužiteljevo potraživanje ali si preuranjeno dostavio odluku suda u Splitu.

tužba je odbačena. trebao si tražiti trošak kad si dostavio odluku suda u Spliti i očitovanje.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija