Jump to content

Vojni sud


Pravda1234

Preporučene objave

Postovani,

Obavljam duznost u OSRH, te sam imao nekih pravnih problema, zbog cega je pokrenut postupak na civilnom sudu. Odluka na civilnom sudu je donesena, te sad moram na vojni sud. Zanima me koliko cu, otprilike, cekati na to? Presuda civilnog suda je danas donesena, tako da jos ne raspolazem info o vojnom sudu. No, ako netko zna, traje li cekanje mj dana, tj dana ili godinama? 

Hvala i postovanje svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Pravda1234 je napisao:

Postovani,

Obavljam duznost u OSRH, te sam imao nekih pravnih problema, zbog cega je pokrenut postupak na civilnom sudu. Odluka na civilnom sudu je donesena, te sad moram na vojni sud. Zanima me koliko cu, otprilike, cekati na to? Presuda civilnog suda je danas donesena, tako da jos ne raspolazem info o vojnom sudu. No, ako netko zna, traje li cekanje mj dana, tj dana ili godinama? 

Hvala i postovanje svima

Teško je to reći jer niste napisali o čemu se radi. Naime, vojnostegovni sud će prvo razmotriti koliko se vaš slučaj dotiče Zakona o službi u OSRH pa onda odlučiti.

Da li ste privremeno udaljeni iz službe tijekom trajanja postupka .

uređeno: od hasko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hasko je napisao:

Teško je to reći jer niste napisali o čemu se radi. Naime, vojnostegovni sud će prvo razmotriti koliko se vaš slučaj dotiče Zakona o službi u OSRH pa onda odlučiti.

Da li ste privremeno udaljeni iz službe tijekom trajanja postupka .

Postovani,

Nisam privremeno udaljen iz sluzbe. 

Bio sam, vec, na vojnom sudu dva puta prije no sto je donesena presuda na civilnom sudu. Vojni je sud zamrznut dok se ne zavrsi postupak na civilnom. Sad, kad je presuda na civilnom sudu izrecena, kad mogu ocekivati nastavak vojnog sudenja? Postoji li mogucnost da to bude kroz sljedeci tjedan? 

Prva dva puta nisam dugo cekao, no sad nisam siguran sto se tice vec donesenih odluka, je li isto. Koliko bi sada mogao cekati, otprilike? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra je stvar da niste udaljavani iz službe jer bi to značilo da ste nešto gadno zgriješili. Vojni sud će vam vrlo vjerojatno "odrapiti" kaznu s obrazloženjem rušenja ugleda OSRH, a to je dosta rastezljiv pojam pa su sukladno tome i stegovne mjere različite. Kažem opet , niste naveli kakav se postupak vodio na civilnom sudu, da li je presuda pravomoćna, imate li se namjeru žaliti, itd... tako da vam je teško odgovoriti koliko će vremena proći dok se sud ne sastane i odluči o vama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija