Jump to content

Dužnik


Wanksta

Preporučene objave

Poštovani,

Otvorio sam temu tu a zanima me rješenje slučaja ako mi je osoba dužna novac i dužnu sumu je potpisala na papiru.

Odbija ići j.b. na potpis, ali dug ne poriče.

Pošto nisam često prisutan na području dužnika, a kad jesam, naravno da me izbjegava..koje pravne mogućnosti naplate meni ostaju ?

Kaznena prijava ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznena prijava jedino za prijevaru, ali u praksi je teško dokazivanje namjere i u pravilu takvi postupci uglavnom ne prolaze (jedino da je na istu foru prevario više ljudi, pa da je namjera jasna). Kako god bilo, ti kaznenu prijavu možeš podnijeti, pa će razgovarati i s njim i vidjeti...

Možeš mu poslati preporučeno (s povratnicom) da ti vrati novce ili ćeš podnijeti kaznenu prijavu, pa će to možda biti dovoljno da ga trzne. Osim toga, jedino privatna tužba, ali za to ćeš pričekati da naleti netko drugi tko je u tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , G-man je napisao:

Koliki je dugovani iznos?

Je li vraćeno što od pozajmice?

Jeste li pokušali naplatiti dug i kako?

Iznos je  preko 10.000,00 kn.

Vraćeno 0

Pokušavao sam razgovorom, uživo i naravno mjesečnim tel.pozivom/porukom. Bezuspješno. Ostalo je na obećanjima.

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, znači da prelazite zakonom postavljeni cenzus od 1.000,00 kn, koji je bitan glede toga procesuira li ovakav predmet DORH ili žrtva sama.

Imate opciju kaznene prijave, no prije toga, sugeriram da, po mogućnosti preko odvjetnika, pošaljete dopis poštom preporučeno u kojem dajete drugoj strani rok od 8/15 dana da vam vrati dugovani iznos uz napomenu kako ćete u protivnom biti prisiljeni podnijeti kaznenu prijavu protiv njega te tužbu nadležnome sudu, što će sve rezultirati daljnjim nemalim troškovima i ozbiljnim posljedicama po tu osobu.

Ukoliko rok prođe i novac ne bude vraćen, podnesite kaznenu prijavu, pa neka onda policiji i DORH-u objašnjava zašto ne želi vratiti novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija