Jump to content

Ovrha troskova bolnickog lijecenja


ivasmilovic

Preporučene objave

Postovani,

Suprug mi je danas dobio Prijedlog za ovrhu s pecatom javnog biljeznika s datumom 30.10.2017.

Ovrhovoditelj je Opca zupanijska bolnica Vinkovci,te prilazu 3 racuna s datumima 23.02.2012.,01.03.2012 i 08.03.2012. za neke preglede,vadjenje krvi...

Mene zanima da li je to u zastari i ako je sto ja sad moram napraviti da mi suprugu ne sjednu na placu?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ivasmilovic je napisao:

Postovani,

Suprug mi je danas dobio Prijedlog za ovrhu s pecatom javnog biljeznika s datumom 30.10.2017.

Ovrhovoditelj je Opca zupanijska bolnica Vinkovci,te prilazu 3 racuna s datumima 23.02.2012.,01.03.2012 i 08.03.2012. za neke preglede,vadjenje krvi...

Mene zanima da li je to u zastari i ako je sto ja sad moram napraviti da mi suprugu ne sjednu na placu?

 

Hvala puno

na prijedlogu za ovrhu je pečat javnog biležnika kojim se potvrđuje primitak prijedloga.

 ako razlika  datuma  računa i datum prijema prijedloga iznosi više od 3 godine nastupila je zastara za taj račun.

ali prigovor možeš poslati. osporavat račun zbog zastare. troškovi nebi trebali biti veči nego što su  sad navedeni.

a možda je nastupila zastara pa odbiju prijedlog za ovrhu.

zaboravih na sudsku pristojbu.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , bovu je napisao:

na prijedlogu za ovrhu je pečat javnog biležnika kojim se potvrđuje primitak prijedloga.

 ako razlika  datuma  računa i datum prijema prijedloga iznosi više od 3 godine nastupila je zastara za taj račun.

ali prigovor možeš poslati. osporavat račun zbog zastare. troškovi nebi trebali biti veči nego što su  sad navedeni.

a možda je nastupila zastara pa odbiju prijedlog za ovrhu.

zaboravih na sudsku pristojbu.

Znači gleda se datum DOSPIJEĆA računa, a ne datum izdavanja računa i datum kad je JB zaprimio prijedlog za ovrhu! Izmešu ta dva datuma mora proći tri godine i jedan dan kako bi se stekli uvjeti za zastaru!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Znači gleda se datum DOSPIJEĆA računa, a ne datum izdavanja računa

Naravno,jer sve dok račun nije dospjeo,vjerovnik nemože krenuti u prinudnu naplatu,pa je iz tog razloga i tijek zastare otpočeo  nakon što je tražbina dospjela na naplatu,a od kada počinju teći i kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija