Jump to content

Novčana granica za izricanje opomene


r4ptor

Preporučene objave

Pozdrav, naime čitao sam predloške i upute, međutim ovo je točno "na granici" pa se ne bih htio zeznuti, tj djevojku.
Vozila je automobil 91kmh što je umanjeno na 81kmh u zoni gdje je ograničenje 50kmh (otvorena ravna cesta / sačekuša, no nebitno, svejedno je prekršaj).

Odlučili smo se žaliti, dobila je obavezni prekršajni nalog da plati 2000kn i sada još 100kn troškova.
Gledajući vaše obrasce, nije mi jasno da li se trebam žaliti pod žalbom "za ispod 2000kn" i tražiti da joj se izreče opomena ili "za preko 50kmh i više" pa tražiti umanjenje novčane kazne?
Nije nikada bila kažnjavana za ikakve prekršaje, ne poričemo krivnju, jel potrebno da izlazi pred sud? Te da li u žalbi navesti da živi sa samohranom majkom u mirovini i sestrom koja se još školuje ?
Ispričavam se na možda glupavom pitanju, ali nisam našao ništa u tražilici, možda ju samo ne znam pravilno koristiti.

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije glupavo pitanje, nemaš brige.

Ne može tražiti opomenu, nego smanjenje kazne (ne radi visine novčane kazne, nego zato što za to idu i bodovi). Svi predlošci su otprilike isti, uzme koji joj odgovara i prepravi ga na svoju situaciju.

Može se žaliti na način da odmah u žalbi napiše sve, i da nije kažnjavana, da ima mala primanja, da živi..., pa ju onda najvjerojatnije neće niti zvati, nego će na osnovu toga donijeti odluku. Ako baš želi da ju sutkinja/sudac sasluša, može u prigovoru napisati da želi obranu iznijeti na sudu, pa će ju zvati. Kako god joj više odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija