Jump to content

Nalog ravnatelja - pravno u redu ili ne?


anonimius

Preporučene objave

Poštovanje,

Molio bih vas pravnu pomoć ili savjet. Naime dobio sam od ravnatelja u svojoj ustanovi u kojoj radim Nalog o izvršavanju radnih dužnosti u kojem su opisani i zadani mi poslovi koji nisu niti približno opisani u pravilniku o unutarnjem ustrojstvu za moje radno mjesto. U prilogu cu staviti slike NALOGA O IZVRŠAVANJU i IZVADAK IZ PRAVILNIKA O UNUTARNJEM USTROJSTVU za svoje radno mjesto.  Bio bih Vam jako zahvalan na pomoći pošto kod nas nemam kome da se obratim od odvjetnika ili slicno da je blizak radnom pravu. Što je i kolika su moja prava u ovom slučaju jer posao mi se povećao za 300 posto a plaća je ista  .

Nalog o izvrsavanju.jpg

pravilnik o unutarnjem.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , anonimius je napisao:

Molio bih vas pravnu pomoć ili savjet. Naime dobio sam od ravnatelja u svojoj ustanovi u kojoj radim Nalog o izvršavanju radnih dužnosti u kojem su opisani i zadani mi poslovi koji nisu niti približno opisani u pravilniku o unutarnjem ustrojstvu za moje radno mjesto. 

Moram priznati da ovako nešto još niam vidio.

Tu su opisani poslovi :

- pomoćnik glavnog urednika,

-montažer i snimatelj,

-web dizajner,  

-IT serviser,....

A vi ste primljeni na posao kao elektroserviser.

Radite li zapravo samostalno sve te poslove? Oslanjaju li se drugi 'kolege' na vas, ili tek od njih učite te poslove?

 

Citiraj

Što je i kolika su moja prava u ovom slučaju jer posao mi se povećao za 300 posto a plaća je ista  .

Gledajte - meni nije toliko sporan ovaj dio - 'povećao mi se posao za 300%' - jer ako ste na radnom mjestu onda ste tu da radite u radno vrijeme.

Pitanje je samo kvalifikacije tog posla i koja je plaća za taj posao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, felixx je napisao:

Moram priznati da ovako nešto još niam vidio.

Tu su opisani poslovi :

- pomoćnik glavnog urednika,

-montažer i snimatelj,

-web dizajner,  

-IT serviser,....

A vi ste primljeni na posao kao elektroserviser.

Radite li zapravo samostalno sve te poslove? Oslanjaju li se drugi 'kolege' na vas, ili tek od njih učite te poslove?

 

Gledajte - meni nije toliko sporan ovaj dio - 'povećao mi se posao za 300%' - jer ako ste na radnom mjestu onda ste tu da radite u radno vrijeme.

Pitanje je samo kvalifikacije tog posla i koja je plaća za taj posao.

 

Hvala Vam puno na odgovoru. Ovako: plaća za taj posao mi je 3800kn. Završio sam srednju elektrotehničku i sad sam upisao Ekonomiku poduzetništva. Sve znanje što imam od web, IT, stekao sam sam. Ja i kolega radimo svak u jednoj smjeni i možemo se osloniti samo jedno na drugoga. Kolega je istog obrazovanja kao i ja i također samouk u poslovima. Mene zanima ako ste u mogućnosti mi odgovoriti i tu bi Vam bio jako zahvalan, sto ja mogu učiniti s ovim nalogom. 

Prije 58 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Pretpostavljam da ste odbili obavljati te poslove, pa vam je upućen pisani nalog? 

Hvala na odgovoru. Nikada nisam odbio raditi posao nego se proširio opis posla a nisu u mogućnosti zaposliti nikoga drugoga, nego meni i kolegi je prosiren. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, anonimius je napisao:

 Završio sam srednju elektrotehničku i sad sam upisao Ekonomiku poduzetništva. Sve znanje što imam od web, IT, stekao sam sam. Ja i kolega radimo svak u jednoj smjeni i možemo se osloniti samo jedno na drugoga. Kolega je istog obrazovanja kao i ja i također samouk u poslovima. Mene zanima ako ste u mogućnosti mi odgovoriti sto ja mogu učiniti s ovim nalogom. 

1. Možete odbiti nalog jer ti poslovi definitivno nisu u opisu radnog mjesta za koje ste primljeni. 

2. Možete tražiti veću plaću, obzirom da su vam u zadatak stavili poslove veće složenosti, pozvati se na to kolike plaće imaju ovi drugi ako rade slične poslove. Nemojte precjenjivati svoju 'vrijednost' , ali ako drugi rade iste poslove a imaju plaću 6000 ...

3. Shvatiti ovo kao priliku za učenje i stjecanje znanja i iskustva. Plaća nije baš nešto, ali posao je na ugodnom i toplom. Iako ste dobili sve te zadatke, ne znači da se baš morate polomiti od posla. S vašom strukom, možete negdje dobiti i 2-3000 više, ali za neki posao na terenu sa prekovremenima, ili tko zna što. Uz takav posao, teško bi mogli studirati. A u nekom budućem CV u molbi za posao lijepo će se vidjeti ako ste nekoliko godina radili sve ove poslove.

 

U svakom slučaju, kako ćete se postaviti ovisi i o tome ima li drugih kandidata koji bi mogli i htjeli raditi ovaj vaš posao za tu plaću.

Još ste mlad. Ništa vas ne spriječava da aktivno tražite drugi bolji posao. Ja bih savjetovao da eventualno ako nađete kakav bolji posao na koji bi mogli otići  pregovarate pokušate ishoditi malo veću plaću , u svakom slučaju sve što radite dogovorite sa kolegom. 

 

Toliko od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, anonimius je napisao:

Hvala Vam puno. Nisam baš toliko mlad al eto, prešla se 30ta. Postoji li kakva mogućnost da Vam se osobno zahvalim? Bilo bi mi drago.

Ovdje se savjeti djele volonterski.Jedina 'nagrada' nam je naše zadovoljstvo što pomažemo.

A , da, i djeljenje ovih bodova stiskanjem onog 'pehara' .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da dodam: opis radnog mjesta i organizacija posla je u domeni poslodavca. Vi za povećan opseg posla možete tražiti veću plaću, ali Vam je poslodavac ne mora dati. Što kaže komentator felixx, u tom slučaju Vam jedino preostaje zahvaliti se poslodavcu na suradnji i potražiti sreću drugdje.  Ja Vam želim svu sreću i nadam se da Vam je poslodavac ipak donekle razuman čovjek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Da dodam: opis radnog mjesta i organizacija posla je u domeni poslodavca. Vi za povećan opseg posla možete tražiti veću plaću, ali Vam je poslodavac ne mora dati. Što kaže komentator felixx, u tom slučaju Vam jedino preostaje zahvaliti se poslodavcu na suradnji i potražiti sreću drugdje.  Ja Vam želim svu sreću i nadam se da Vam je poslodavac ipak donekle razuman čovjek.

Poštovanje, 

Povecanje place nije moguće kako mi je rečeno i usmeno i pismeno. Sada razmišljam o otkazu. Dal postoji mogućnost  zbog proširenja opsega posla da dam otkaz a da imam pravo na naknadu za zavoda. Hvala unaprijed. Danas se desila ta kap sto je prelila čašu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , anonimius je napisao:

Poštovanje, 

Povecanje place nije moguće kako mi je rečeno i usmeno i pismeno. Sada razmišljam o otkazu. Dal postoji mogućnost  zbog proširenja opsega posla da dam otkaz a da imam pravo na naknadu za zavoda. Hvala unaprijed. Danas se desila ta kap sto je prelila čašu. 

Nipošto nemojte sami davati otkaz. Kao što sam napisao - treba prvo naći bolji posao. To j opcija koju bih preporučio. Nađite bolji pozao i zahvalite im se. U međuvremenu uvijek možete raditi sporije, i ljubazno se ispričati da zbog previše posla neki zadatak niste obavili na vrijeme.

Druga opcija je da oni vama daju otkaz. 'Natjerajte' ih da vam daju otkaz. Prvo slijedeći tjedan odete na bolovanje zbog gripe - sezona je gripe, liječnici čak i savjetuju pacijente da se samo jave liječniku da otvori bolovanje a ne da polaze takvi zarazni i pod temperaturom u čekaonice. Te da dođu po doznake kad prizdrave. Onda nakon tjedan dana opet odete na bolovanje. Pa opet i opet. Na kraju i zbog bullinga. U međuvremenu možete jako traljavo raditi poslove koji vam nisu u opisu radnog mjesta. Ne ići u konfrontacije, nego ne izvršavati zadatke na vrijeme , sabotirati... Kad dobijete otkaz, pokrenete radni spor zbog neopravdanog otkaza - jer ste dobili otkaz zbog lošeg obavjanja poslova koji su vam nametnuti a nisu bili u opisu radnog mjesta. Realno, onakvo rješenje o poslovima za koje nemate formalne kvalifikacije nisu vam mogli nametnuti. 

Mnogi odaberu ovu drugu opciju. Ali znajte - odaberete li ovu drugu opciju, pratit će vas glas da ste loš i maliciozan djelatnik.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , anonimius je napisao:

Poštovanje, 

Povecanje place nije moguće kako mi je rečeno i usmeno i pismeno. Sada razmišljam o otkazu. Dal postoji mogućnost  zbog proširenja opsega posla da dam otkaz a da imam pravo na naknadu za zavoda. Hvala unaprijed. Danas se desila ta kap sto je prelila čašu. 

nemoj žuriti....bolovanje ! a kod izbora posla samo su dvije opcije --isti posao za više novaca ili-- lakši posao za iste novce!

ako daš otkaz-ništa od naknade s biroa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , crny46 je napisao:

nemoj žuriti....bolovanje ! a kod izbora posla samo su dvije opcije --isti posao za više novaca ili-- lakši posao za iste novce!

ako daš otkaz-ništa od naknade s biroa.

Dakako, samo ako imate zdravstvenih problema koji su uvjet za bolovanje.

Mislim da ova situacija ne bi opravdavala davanje izvanrednog otkaza s Vaše strane (a koji bi omogućio primanje naknade za nezaposlene), stoga je jedina opcija za ostvarivanje naknade ili da Vam poslodavac da poslovno uvjetovani otkaz ili da istekne ugovor na određeno vrijeme (je li Vaš ugovor o radu sklopljen na određeno ili neodređeno vrijeme?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Dakako, samo ako imate zdravstvenih problema koji su uvjet za bolovanje.

Mislim da ova situacija ne bi opravdavala davanje izvanrednog otkaza s Vaše strane (a koji bi omogućio primanje naknade za nezaposlene), stoga je jedina opcija za ostvarivanje naknade ili da Vam poslodavac da poslovno uvjetovani otkaz ili da istekne ugovor na određeno vrijeme (je li Vaš ugovor o radu sklopljen na određeno ili neodređeno vrijeme?)

Ugovor je na neodređeno vrijeme. Od zadnjeg pisanja sam na bolovanju i dobio sam ponudu za prelazak na drugo radno mjesto. Unutar “gradskih “ ustanova. Nema natječaja niti slično već samo interni prelazak. Bolovanje mi prestaje u petak. I danas sam dobio obavijest da ne može biti pokrenut postupak prelaska dok sam na bolovanju već se moram vratiti na staro radno mjesto dok se to ne riješi. Navedeno mi je da je to neki rok od tjedan dana. Sad me opet zanima dali mogu biti na godišnjem odmoru dok se to ne riješi jer imam još godišnjeg od prošle godine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija