Jump to content

Zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti


raceblue

Preporučene objave

Ovrhovoditelj je Hrvatski Telekom d.d. Ovršenik je tvrtka d.o.o.

21. 12. 2010. Javnobilježnički ured šalje ovršni prijedlog.

Na rješenju o ovrsi od strane istog bilježničkog ureda piše da je rješenje pravomoćno i ovršno 28. 4. 2011.

9. 3. 2018. (nakon skoro 7 godina!) Odvjetničko društvo koje zastupa HT dostavlja Fini pravomoćno rješenje o ovrsi.

Nisam bio upoznat s dugovanjem, odnosno za ovrhu sam saznao tek 23. 3. 2018. kada sam na Fini zatražio presliku rješenja.

Kontaktirao sam javnobilježnički ured kako bih dobio uvid u spis i provjerio jesu li pokušali uredno izvršiti dostavu. Javnobilježnički ured više nema spis i nije ga u mogućnosti dati na uvid.

Pitanje: Kome šaljem Zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti rješenja? (Javnobilježičkom uredu?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , raceblue je napisao:

Ovrhovoditelj je Hrvatski Telekom d.d. Ovršenik je tvrtka d.o.o.

21. 12. 2010. Javnobilježnički ured šalje ovršni prijedlog.

Na rješenju o ovrsi od strane istog bilježničkog ureda piše da je rješenje pravomoćno i ovršno 28. 4. 2011.

9. 3. 2018. (nakon skoro 7 godina!) Odvjetničko društvo koje zastupa HT dostavlja Fini pravomoćno rješenje o ovrsi.

Nisam bio upoznat s dugovanjem, odnosno za ovrhu sam saznao tek 23. 3. 2018. kada sam na Fini zatražio presliku rješenja.

Kontaktirao sam javnobilježnički ured kako bih dobio uvid u spis i provjerio jesu li pokušali uredno izvršiti dostavu. Javnobilježnički ured više nema spis i nije ga u mogućnosti dati na uvid.

Pitanje: Kome šaljem Zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti rješenja? (Javnobilježičkom uredu?)

sudu na čijem području je sjedište javnog bilježnika koji je donio rješenje.

pozovi se na neurednu dostavu (nisi dobio rješenje za ovrhu a ovrha se provodi).

http://www.hazud.hr/nezakonita-ovrha-neuredna-dostava-pismena-i-onemogucavanje-prava-na-zalbu-razlozi-su-za-stavljanje-moratorija-na-sve-ovrhe-i-za-ukidanje-nezakonitih-sudskih-odluka/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija