Jump to content

Zastara kredita


Krizniput

Preporučene objave

prije 14 sati , Krizniput je napisao:

Kada kredit ide u zastaru

Znaci kredit od20.10.2008

Od 15 11.2011 zaduznica ovrha fina preneseno 

Pod otp faktoringom 

Sada ostao dug atezne kamate glavnica redovne kamate otplaceni dali je nastupila zastara ako jest kako se trazi zastara ako ne kad nadtupa

zastara potraživanja po kreditnoj obvezi je 5 godina nakon otkazivanja kredita. zastaru prekidaš svakom uplatom  djela duga i ona ponovo počinje teči.

nemože dužnik odrediti šta plaća.  prvo se plaćaju troškovi zatim kamate pa dug. kontaktiraj vjerovnika i traži (pismeno) date izvjesti o stanju duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam kredit koji je otkazan 2009 god. To bi moralo biti u zastari 2014 god jer se ništa nije poduzimalo od strane banke obzirom da nisu imali nikakve instrumente osiguranja,a i bio sam u blokadi od porezne pa se nisu mogli naplatiti.

Banka je prodala potraživanje agenciji za otkup potraživanja,oni su zvali...

Trebam li se pozvati na zastaru,jel se može negdje dobiti neka potvrda o zastari,ili se to samo po sebi podrazumijeva da dug više ne postoji i da mogu to reći agenciji...zna li netko... hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, hiab je napisao:

Imao sam kredit koji je otkazan 2009 god. To bi moralo biti u zastari 2014 god jer se ništa nije poduzimalo od strane banke obzirom da nisu imali nikakve instrumente osiguranja,a i bio sam u blokadi od porezne pa se nisu mogli naplatiti.

Banka je prodala potraživanje agenciji za otkup potraživanja,oni su zvali...

Trebam li se pozvati na zastaru,jel se može negdje dobiti neka potvrda o zastari,ili se to samo po sebi podrazumijeva da dug više ne postoji i da mogu to reći agenciji...zna li netko... hvala

te kad dobiješ rješenje za ovrhu. osporavaš rješenje  za ovrhu zbog zastare potraživanja.

agencija će te zvati i pokušat naplatit bilo koji iznos (100,00kuna ili par stotina kona) da bi prekinuli zastaru.

zastara se prekida uplatim bilo kog iznosa na ime duga. može se smatrat da je zastara prekinuta i samim razgovorom o dugu.

u razgovoru osporavati dug (ne puno razgovarati) i uputit potencijalnog ovrhovoditelja da u sudskom postupku traže namirenje duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Trebate se pozvati na čl. 192. st. 3. Zakona o parničnom postupku, koji se u ovrsi primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona, a kaže da nakon što se tuženik upustio u raspravljanje o glavnoj stvari, umjesto tužitelja može u parnicu stupiti novi tužitelj samo ako tuženik na to pristane. 

????????

hiab je napisao "Banka je prodala potraživanje agenciji za otkup potraživanja,oni su zvali..."

još nije podnešen prijedlog za ovrhu. podnosi ga agencija ilik banka 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , bovu je napisao:

????????

hiab je napisao "Banka je prodala potraživanje agenciji za otkup potraživanja,oni su zvali..."

još nije podnešen prijedlog za ovrhu. podnosi ga agencija ilik banka 

Prema čl. 192. st. 4. Zakona o parničnom postupku, osoba koja stupa u parnicu umjesto stranke mora primiti parnicu u onom stanju u kakvu se ona nalazi u trenutku kada u nju stupa, tako da sve ovisi u kojoj je fazi postupak i ne mora nužno biti na redu faza da agencija podnosi prijedlog za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , bovu je napisao:

????????

hiab je napisao "Banka je prodala potraživanje agenciji za otkup potraživanja,oni su zvali..."

još nije podnešen prijedlog za ovrhu. podnosi ga agencija ilik banka 

zahvaljujem na odgovorima,ali obzirom da sam laik u tome,malo me zbunjuje terminologija ...

obzirom da je pet godina od datuma otkaza kredita i samim time dospijeća prošlo 2014 godine,pretpostavljam da je tad nastupila zastara (ili se možda varam???)...ako je tako,onda se ne može prekinuti tijek zastare kad je vveć nastupila??? 

jel to tako ili se varam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , hiab je napisao:

zahvaljujem na odgovorima,ali obzirom da sam laik u tome,malo me zbunjuje terminologija ...

obzirom da je pet godina od datuma otkaza kredita i samim time dospijeća prošlo 2014 godine,pretpostavljam da je tad nastupila zastara (ili se možda varam???)...ako je tako,onda se ne može prekinuti tijek zastare kad je vveć nastupila??? 

jel to tako ili se varam?

može ako platiš makar i kunu za otplatu duga po kreditu.

ili ako priznaš dug. razgovorom o dugu možeš priznati dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, bovu je napisao:

može ako platiš makar i kunu za otplatu duga po kreditu.

ili ako priznaš dug. razgovorom o dugu možeš priznati dug.

dali je prije obavjesti o prodaji duga  banka pokrenula ovrhu. dali se vodi postupak?

dali si dobio napismeno od banke da su prodali dug i kome?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

 

Banka nije pokrenula ovrhu ni drugi postupak... nakon otkaza kredita kad nisam mogao plaćati, zvali su par puta i nudili umanjenje duga ako platim odjednom i onda su na kraju prodali dug svea ekonomi... obavijestili su me o tome pismeno

Vezano za prethodni odgovor, znači ne bi bilo pametno napisati im neki dopis da dug više ne postoji jer je u zastari,nije valjda da će to ostati vječno otvoreno, mislio sam da se otpisuje potraživanje u zastari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hiab je napisao:

Banka nije pokrenula ovrhu ni drugi postupak... nakon otkaza kredita kad nisam mogao plaćati, zvali su par puta i nudili umanjenje duga ako platim odjednom i onda su na kraju prodali dug svea ekonomi... obavijestili su me o tome pismeno

Vezano za prethodni odgovor, znači ne bi bilo pametno napisati im neki dopis da dug više ne postoji jer je u zastari,nije valjda da će to ostati vječno otvoreno, mislio sam da se otpisuje potraživanje u zastari

čuvaj obavjest banke. kad kupac duga pokrene ovrhu  osporavaj potraživanje zbog zastare.

ako te kupac duga zove i nudi otplatu duga na rate nemoj prihvatiti. nemoj ni razgovarati o dugu. to može biti pokušaj priznanja duga. ako priznaš dug (uplatim djela potraživana ili u razgovoru) tada prekidaš zastaru. cilj kupca bit će da prekineš zastaru.

ako banka do sada nije pokrenula ovrhu tada ni kupac nemože preuzeti postupak(kao pravni sljednik).

dali postoji bjanko mjenica? jamci?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji nikakvo osiguranje kredita,tad sam bio extra kreditno sposoban (dobra plaća) i unaprijed su mi odobrili kredit koji sam ja uzeo,bez jamaca ni hipoteke... ništa

Ovi me jesu zvali, nudili da uplatim bar 50kn,ali ja nisam uplatio...o dugu se je razgovaralo na način da su mi objašnjavali da sam sad njima dužan i da se dogovorimo, nadam se da nije to način za prekid zastare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija