Jump to content

Komplikacije u trudnoci i iznos rodiljne naknade


Anita27

Preporučene objave

Pozdrav, nedavno sam saznala da sam trudna pa imam par pitanja. Do 20.03.2018.god sam bilq zaposlena( 2 i pol god) kod starog poslodavca. Od 5.04.2018. pocela sam raditi kod novog p9slodavca i potpisala ugovor do 30.11.2018. Planiram raditi mjesec dana pa otvoriti komplikacije( trudna sam mjesec i pol trenutno), zanima me ako netko zna koliki ce biti iznos bolovanja i por naknade i sto se dogadja s porodiljnim jer ce u isto vrijeme teci moj porodiljni i ugovor ce isteci i poslodavac ga nece produziti? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Time da max iznos na komplikacijama iznosi 4.270,00 kn. 45 dana prije poroda pa sve do 6 mjeseci, dobivali biste punu plaću, ali pošto ćete tada već biti nezaposleni, iznosit će 2.328,00 kn i to ćete pravo imati do 1. godine života djeteta. Imate pravo i na jednokratnu pomoć nakon rođenja djeteta u istom iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
, mia22 je napisao:

Kod komplikacija, od poslodavca ćete dobiti ER1 obrazac na kojem se upisuje posljednjih 6 plaća i izračunava satnicu po kojoj ste radili. Po toj satnici  HZZO računa naknadu na način da množi broj radnih sati u tom mjesecu sa iznosom satnice. Znači, naknada nije jednaka svaki mjesec. Za ostalo neznam točno

Ispričavam se na upadu, ali me zanima što ako nemaš 6 plaća? Primjer imao si naknadu za nezaposlene i 3plaće unazad 6 mjeseci? Zapravo koliko moraš imati minimalno plaća, tj. nakon koliko vremebna otkad se zaposliš možeš na komplikacije? Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Time da max iznos na komplikacijama iznosi 4.270,00 kn. 45 dana prije poroda pa sve do 6 mjeseci, dobivali biste punu plaću, ali pošto ćete tada već biti nezaposleni, iznosit će 2.328,00 kn i to ćete pravo imati do 1. godine života djeteta. Imate pravo i na jednokratnu pomoć nakon rođenja djeteta u istom iznosu.

Sto ako se osoba u tih 45 dana do poroda opet zaposli?

, E da sam pravnica je napisao:

Ispričavam se na upadu, ali me zanima što ako nemaš 6 plaća? Primjer imao si naknadu za nezaposlene i 3plaće unazad 6 mjeseci? Zapravo koliko moraš imati minimalno plaća, tj. nakon koliko vremebna otkad se zaposliš možeš na komplikacije? Hvala !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija