Jump to content

Pravo na terensku dnevnicu za rad u inozemstvu


nepenthe1

Preporučene objave

Ukratko, zanima me postoji li način da se zatraži navedena naknada odnosno zakonski osnov za istu u situaciji kad se rad obavlja konstantno cijeli mjesec neprekidno po 12 sati u drugoj državi (Sloveniji), a poslodavac je MUP RH. Kolektivni ugovor je dosta nejasan po tom pitanju, a trenutna situacija je da se nikakva naknada za rad u inozemstvu ne isplaćuje pa molim nekog tko zna nešto više za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, sivko je napisao:

Radiš na zajedničkom GP-u koji je na teritoriji Slovenije?

Nema dnevnice jer nisi upućen na rad u Sloveniju.

Točno, radi se o GP-u na teritoriju druge države. Ovo upućen se bi moglo svakako tumačiti, ali nisam ja sam odlučio raditi tamo već me netko tamo i poslao, a i za to ishodovao odobrenje Slovenije. Ako postoje limiti u postupanju spram slovenskog državljanina na takvoj granici jer se ipak nalazi u drugoj državi onda se i odredbe KU mogu tumačiti drugačije. Kako se isplata terenskih u nekim slučajevima vrši i za rad unutar iste policijske uprave, ne vidim razloga zašto se isto ne bi dogodilo i u situaciji kad policijski službenik de facto 12h provede na radu u drugoj državi, bez obzira na bilateralne ugovore Hrvatska-Slovenija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, sivko je napisao:

Radiš na GP-u koji je u "sastavu" tvoje postaje a i radiš u svojoj postaji tako da love nema.

Nije u sastavu moje postaje ako smo "gosti" na slovenskoj strani tj.na njihovom GP-u. Bilatelarnim ugovorom uređena je "one stop control" točka, ne i materijalna prava koja proizlaze iz takvog angažmana. A o policijskim sindikatima ne vrijedi trošiti riječi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavljaš službu,imaš svoje kućice,svoje prostorije itd.Radno mjesto je u sastavu tvoje postaje.Možeš ti kemijat kako želiš.Uostalom jedni nadležni su ovi pa ih možeš pitat https://uprava.gov.hr/o-ministarstvu/ustrojstvo/uprava-za-sluzbenicke-odnose/kolektivni-ugovor/komisija-za-tumacenje-odredaba-i-pracenje-primjene-kolektivnog-ugovora/805

Nemam pojma koliko dugo radiš "preko" ali za zadnjih 5 godina otkako je to počelo samo u šalama se govorilo da će se dobivat slovenska mirovina i to je bilo sve.

Ovdje imaš svakakvih tumačenja ugovora https://www.nsdmup-a.hr/dynamic_page.php?id=4

A da se ipak brinu https://www.nsdmup-a.hr/news_details.php?id=292

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, sivko je napisao:

E to je već nešto konkretnije gdje se mogu dalje raspitivati, hvala na info

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, drot13 je napisao:

:palac:

Nemate sindikalnog povjerenika koji se brine za takve stvari?

Na žalost brinu se oni za sve samo ne za ono što bi trebali, čak i nude da u naše ime pokrenu tužbu radi ranijih dolazaka na posao (koji su bili obavezni do prije godinu i pola radi otpreme službe) te nemogućnost korištenja dnevnog odmora - sitniš naspram terenskih, ali ovo "zaboravili" spomenuti pa zato i tražim. Taman 5 godina ističe sa 1.7.2018. od ulaska u EU pa još stignemo pokupit zaostatke. Hvala na pomoći kolega!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija