Jump to content

Prolaz za invalidnu osobu ?


mandolina

Preporučene objave

Jedini put do moje čestice prolazi preko tuđe čestice sa kojom graničim, a tuda prolazim skoro 50 godina i nikada do sada nije bilo problema. Prijašnji vlasnik koji je naknadno od starosjedilaca otkupio česticu, nije se protivio prolasku. Nakon njegove smrti, njegovi nasljednici također nisu prigovarali i nadogradili su svoju kuću. 

Obavijestio sam vlasnike kako bih popločao ili cementirao dio puta (cca 1 mširine) do ulaska na moju česticu, zbog prolaska vozila za invalidnu osobu u obitelji, međutim nisu mi dozvolili !!!
Dapače, tek sada se izjašnjavaju da je to njihova zemlja na kojoj nemam nikakva prava, te koju će ograditi !

Pitanje: 

1.    Imam li pravo bez njihove privole, put osposobljavati i čistiti za nesmetan prolaz nama kao i vozilu za invalidnu osobu ?
2.    Imam li pravo tuda pozvati bager, kamion i sl. za dovoz opreme za faktičku podjelu suvlasništva /etažiranje, eventualno gradnju/dogradnju i nužne popravke na zgradi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, mandolina je napisao:

te koju će ograditi !

Vidite temu. Jako je slična u pogledu smetanja posjeda.

Dakle, u tome slučaju imate pravo na posjedovnu zaštitu koju ostvarujete kroz tužbu, uz dobre dokaze i pomoć stručne osobe.

Prije 32 minuta, mandolina je napisao:

 Imam li pravo tuda pozvati bager, kamion i sl. za dovoz opreme za faktičku podjelu suvlasništva /etažiranje, eventualno gradnju/dogradnju i nužne popravke na zgradi ?

U slučaju traženja osnivanja nužnog prolaza, u okviru onoga što odredi sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija