Jump to content
mandolina

Prolaz za invalidnu osobu ?

Preporučene objave

Jedini put do moje čestice prolazi preko tuđe čestice sa kojom graničim, a tuda prolazim skoro 50 godina i nikada do sada nije bilo problema. Prijašnji vlasnik koji je naknadno od starosjedilaca otkupio česticu, nije se protivio prolasku. Nakon njegove smrti, njegovi nasljednici također nisu prigovarali i nadogradili su svoju kuću. 

Obavijestio sam vlasnike kako bih popločao ili cementirao dio puta (cca 1 mširine) do ulaska na moju česticu, zbog prolaska vozila za invalidnu osobu u obitelji, međutim nisu mi dozvolili !!!
Dapače, tek sada se izjašnjavaju da je to njihova zemlja na kojoj nemam nikakva prava, te koju će ograditi !

Pitanje: 

1.    Imam li pravo bez njihove privole, put osposobljavati i čistiti za nesmetan prolaz nama kao i vozilu za invalidnu osobu ?
2.    Imam li pravo tuda pozvati bager, kamion i sl. za dovoz opreme za faktičku podjelu suvlasništva /etažiranje, eventualno gradnju/dogradnju i nužne popravke na zgradi ?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 25 minuta, mandolina je napisao:

te koju će ograditi !

Vidite temu. Jako je slična u pogledu smetanja posjeda.

Dakle, u tome slučaju imate pravo na posjedovnu zaštitu koju ostvarujete kroz tužbu, uz dobre dokaze i pomoć stručne osobe.

Prije 32 minuta, mandolina je napisao:

Imam li pravo tuda pozvati bager, kamion i sl. za dovoz opreme za faktičku podjelu suvlasništva /etažiranje, eventualno gradnju/dogradnju i nužne popravke na zgradi ?

U slučaju traženja osnivanja nužnog prolaza, u okviru onoga što odredi sud.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show