Jump to content
Elisabeth

Godišnji nakon bolovanja

Preporučene objave

da li imama pravo na godišnji odmor nakon  bolovanja u trajnju od 3 mj ?

Neprekidan radni staž imam 15 godina -....

Da li je poslodavac dužan isplatiti pomoć djelatniku zbog dužeg bolovanja po Zakonu . 

Pravilnikom o radu nije regulirana  pomoć kod bolovanja , ali prije par godina je 

isplaćena kolegi .

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Elisabeth je napisao:

Neprekidan radni staž imam 15 godina -....

Da li je poslodavac dužan isplatiti pomoć djelatniku zbog dužeg bolovanja po Zakonu . 

Pravilnikom o radu nije regulirana  pomoć kod bolovanja , ali prije par godina je 

isplaćena kolegi .

Hvala

Imate, ali poslodavac određuje kada se isti koristi. Zakonski možete 1 dan koristiti kada želite.

Pomoć za bolovanje duže od 90 dana imate samo ako je propisano Kolektivnim ugovorom ili drugim podzakonskim aktima. Ako radite u državnoj/javnoj ustanovi onda prema kolektivnom.....

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Elisabeth je napisao:

Pravo na bolovanje ne isključuje pravo pojedinca na korištenje plaćenog godišnjeg odmora. Radi se o dvije različite osnove, bolovanje je privremena nesposobnost za rad, a godišnji odmor je prestanak sa radom u svrhu odmora. 

Raspored korištenja godišnjeg odmora utvrđuje poslodavac i to najkasnije do 30. lipnja tekuće godine, te o svojoj odluci mora najmanje 15. dana prije korištenja godišnjeg odmora, obavijestiti radnika o njegovom trajanju. Ako radnik koristi godišnji u dijelovima, mora iskoristi najmanje dva tjedna u neprekidnom trajanju, osim ako se radnik i poslodavac drukčije ne dogovore. Također, 1. dan godišnjeg odmora radnik ima pravo koristiti kada on to želi, ali o tome mora obavijesti poslodavca najmanje 3. dana prije korištenja.

Podijeli ovu objavu

po povratku s bolovanja dobila sam na stolu obavijest o godisnejem odmoru , i to od prvog sljedeceg dana , dakle urucena mi je dan ranije . Naravno da mi taj godisnji ne odgovora , nije mi urucena 15 dana ranije kao sto je Zakonom propsiano ... 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad