Jump to content

Prekid ugovora o radu


makida

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me situacija ukoliko je učitelj potpisao ugovor o radu do 60 dana, odradio je točno mjesec dana kada je bila sjednica školskog odbora i izabran kandidat sa prednosti kod zapošljavanja, pretpostavljam da postoji rok za žalbu od 8 dana, da li je učitelj na zamjeni morao odraditi i tih 8 dana dok ne prođe rok za žalbu (kad već ima ugovor do 60 dana) pa da onda dođe raditi učitelj na neodređeno ili je sve po zakonu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, makida je napisao:

Pozdrav, zanima me situacija ukoliko je učitelj potpisao ugovor o radu do 60 dana, odradio je točno mjesec dana kada je bila sjednica školskog odbora i izabran kandidat sa prednosti kod zapošljavanja, pretpostavljam da postoji rok za žalbu od 8 dana, da li je učitelj na zamjeni morao odraditi i tih 8 dana dok ne prođe rok za žalbu (kad već ima ugovor do 60 dana) pa da onda dođe raditi učitelj na neodređeno ili je sve po zakonu? 

Ovisi kako je je ugovor sročen. Uobičajen je dio formulacije ugovora do 60 dana "do zasnivanja radnog odnosa temeljem natječaja" što praktički znači da Vam ugovor prestaje dan prije zasnivanja radnog odnosa s izabranim kandidatom a najkasnije 60ti dan. Ravnatelj sam odlučuje kad će zasnovati radni odnos s izabranim kandidatom. Žalba ne postoji u školskim zapošljavanjima.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija