Jump to content
abc12345

Privatni podaci i vlasništvo nad istima na internetu

Preporučene objave

Nisam našao prikladniji podforum pa postavljam ovdje. Molim admina da prebaci na prikladnije mjesto ako postoji....

Ubiti me zanimaju dvije stvari. Znači imamo hipotetsku situaciju. Ja se zovem Pero Perić i dolazim na forum (recimo legalis.hr). U nekoj temi objavim svoje privatne podatke. Znači, Pero Perić, pero.peric@gmail.com, 098/123-4578. Na taj isti forum dolazi osoba B, uzima te moje podatke i prodaje ih nekoj marketinškoj firmi.  Koji su ovdje zakoni prekršeni (ako jesu)? 

1) Tko je vlasnik tih podataka? Da li možemo reći da je legalis.hr vlasnik mojih privatnih podataka pa se onda krši zakon o autorskim pravima?

2) Ako ja javno objavim te podatke koji se zakon krši ako netko drugi proda te podatke nekoj firmi?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, javnom objavom svojih podataka ste dali privolu da se ti podaci slobodno koriste, pa i prodaju ako netko ima koristi od toga da kupuje podatke koji se na internetu mogu besplatno naći. Ne vidim tu kršenje odredbi. S kojom ste svrhom Vi iznijeli svoje osobne podatke ovdje na forumu, hipotetski?

Podijeli ovu objavu

, Ruby_Danderfluff je napisao:

S kojom ste svrhom Vi iznijeli svoje osobne podatke ovdje na forumu, hipotetski?

Evo recimo primjer, prodajem traktor ( :D ), i objavim u temu oglasi svoje podatke za kontakt.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad