Jump to content

Savjet


Mala30

Preporučene objave

Trebala bih savjet strucne osobe

Dali odvjetnik smije sam odlucivati bez dogovora sa strankom i pri tome reci da dok on zastupa da ce biti kako on kaze 

Tjekom sudskog postupka ja sam izgubila previse novaca, i trazim od druge strane da mi isplati novac, druga strana se kao povukla dva dana prije sudjenja,  odvjetnik mi je rekao da niti ja niti svjedoci ne moramo doci na sud (znaci telefonski) i da je postignut dogovor da svaka strana nosi svoje troskove! Meni se to niti malo ne svidja 

Molim vas za savjet 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnici postupaju prema nalozima i uputama stranke, dužni su biti vjerni stranci, ali moraju postupati u najboljem interesu stranke, čak i suprotno željama stranke, ako postoji opravdani razlog da je to bilo u najboljem interesu stranke.

"51. Odvjetnik će, ako je to u interesu stranke, nastojati da se sudionici u sporu sporazumiju bez pokretanja sudskog ili kojeg drugog postupka. Odvjetnik će nastojati da se tijekom sudskog ili kojeg drugog postupka spor riješi nagodbom, ako je to u interesu njegove stranke.

52. Odvjetnik ne smije stranci prouzročiti nepotrebne troškove postupka."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija