Jump to content

PRIGOVOR NA PREKRSAJNI NALOG - HITNO - POMOC


nacelnik

Preporučene objave

Postovani,

dobio sam obavezni prekrsajni nalog za tri stavke...

 

1.Ne zaustavljanje na znak STOP - 500 kn

2.Pretjecanje kolone od tri vozila - 3000 kn

3.Pojas 500 kn

+ 3.mj oduzimanje vozacke

 

Policija me navodno hvatala po cesti neko vrijeme, (iako ih ja nisam u nijednom trenutku vidio u retrovizoru), te su me zaustavili na obliznjem parkingu kod jednog ducana, gdje sam isao u kupovinu, i to nakon 5-6 minuta, auto sam vec bio ugasio, parkirao i otkopcao pojas.

Prolazak kroz znak stop i pretjecanje kolone ne osporavam, te bih sastavio prigovor i priznao prekrsaje, te trazio ne uzimanje vozacke( radim posao vozaca),  ali pojas, policajac nije nikako mogao vidjeti jesam koristio ili ne, te bih to osporio.

Moje pitanje je jel moguce napisati prigovor u kojem prve dvije stavke priznajem i trazim smanjenje kazne, a zadnju poricem ili prigovaram bez izjasnjavanja o krivnji ? 

 

Prekosutra mi je osmi dan za prigovor, pa molim sto brzi odgovor, ako je ikako moguce. Hvala puno unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel bi mogao osporiti i pretjecanje kolone od tri vozila preko pune linije ? Tipa da policajac zbog velike udaljenosti nije dobro vidio, da sam preticao 2 vozila?

 

I zanima me jel bolje da odmah navedem za pojas zasto ga poricem ili samo napisem da prigovaram bez izjasnjavanja o krivnji pa tamo iznesem obranu ?

uređeno: od nacelnik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, nacelnik je napisao:

Jel bi mogao osporiti i pretjecanje kolone od tri vozila preko pune linije ? Tipa da policajac zbog velike udaljenosti nije dobro vidio, da sam preticao 2 vozila?

Ti negiraš, on potvrdi, a vjerovat će njemu.

 

Prije 40 minuta, nacelnik je napisao:

I zanima me jel bolje da odmah navedem za pojas zasto ga poricem ili samo napisem da prigovaram bez izjasnjavanja o krivnji pa tamo iznesem obranu ?

Ako želiš ići na sud, prigovaraš bez izjašnjavanja, a ako želiš  da riješi bez tebe, napišeš sve odmah. Bolje je otići da te sutkinja/sudac vidi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Ti negiraš, on potvrdi, a vjerovat će njemu.

Suludo. Tako me "vidio" i kako nemam pojas, a vozio se barem 500+ metara iza mene !? Napominjem da je on dosao do mene kada sam  vec parkirao, ugasio vozilo, odvezao sigurnosni pojas i izasao iz auta. Proslo je sigurno 2. min do njegovog dolaska, znaci udaljenost je sigurno bila i veca od 500m.... Jel se ima smisla onda uopce zaliti na pojas, i ne razumijem kako njegov iskaz u ovom slucaju moze biti vjerodostojan ?

prije 3 sati , drot13 je napisao:

 

Ako želiš ići na sud, prigovaraš bez izjašnjavanja, a ako želiš  da riješi bez tebe, napišeš sve odmah. Bolje je otići da te sutkinja/sudac vidi...

Sto me nece zvati na sud ionako zbog ove prve dvije stavke (znaka stop i pretjecanje kolone) na koje priznajem krivnju i trazim smanjenje kazne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sivko je napisao:

Ne treba te zvat kad si prekršaj priznao.

Znaci eventualno bi me zvali samo za pojas ako bi ga osporavao ? Jel pametnije onda priznati i za pojas ili osporavati ?

prije 8 sati , drot13 je napisao:

I 500 metara i 2 minute nije baš kompatibilno (brže bi došao do tebe da je bio samo 500 metara udaljen, pogotovo ako su te hvatali)...

Pa zato i kazem, po mojim saznanjim me nisu hvatali, ali je policajac kada me zaustavio, rekao da su me hvatali 10 minuta po cesti, sto je notorna laz jer sam profesionalni vozac i obracam paznju na vozila oko sebe, koristim retrovizore, i vjerovatno bih ih uocio iza da je to stvarno tako bilo kako on kaze.

Po mojoj teoriji su me vjerovatno vidjeli iz neke udaljene ulice i onda krenuli po mene, i na njihovu srecu me nasli i uhvatili jer sam se parkirao i stao. A iz takve situacije ne znam kako bi itko mogao vidjeti jesam koristio pojas ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora te zvat ni za pojas kad si (bi) priznao druga dva prekršaja i vjerovali bi policiji.

Da su te "hvatali" upalili bi svjetla i sirene ovako su vozili iza dok se ne zaustaviš.

Šta ćeš raditi s pojasom moraš sam odlučit.Ili negirati pojas ili sve priznat i tražit smanjenje i kazne i mjere (ili tražit ukidanje).Kako ćeš proći ne zna nitko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , nacelnik je napisao:

Svasta, znaci najbolje je da priznam nesto sto nisam ucinio i sto prakticno nije niti dokazivo da sam ucinio ?

Koliko je cesto u praksi da sudac ne zove da se iznese obrana, u slucaju prigovora bez izjasnjavanja o krivnji samo za tu jednu stavku ? 

Praktično nije dokazivo ni ona dva prekršaja koje priznaješ.

Svaki sudac ima svoju "praksu" vjerovanja policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sivko je napisao:

Svaki sudac ima svoju "praksu" vjerovanja policiji.

To je jasno i tako i treba biti po meni, ukoliko je policajac bio u neposrednoj blizini prekrsaja koji se dogodio.  Ali kako policajac moze vidjeti jel ja imam pojas sa kilometar, dva ili cak i vise udaljenosti ? Mogao je jedino pretpostavljati da ga nisam koristio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako te je vidio da nisi stao na stop i kako je vidio da si pretjecao kolonu mogao je i vidjet da nisi vezan.Nisam bio tamo pa ne znam kad i odakle su te vidjeli.

Tvoje je da biraš kako ćeš se žalit.

Neću ti ja oduzimat vozačku nego sudac kojemu ćeš se žalit.Kako će razmišljat i postupat ne zna nitko (ima ih svakakvih).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija