Jump to content

Etaziranje, vlasnicki list, ostavinska rasprava


brederode666

Preporučene objave

Vlasnik sam 40% idealnog dijela kuce sa okucnicom. U oporuci stoji da naslijedujem stan u prizemlju, a ostatak kuce i zemljiste naslijeduje brat. Medutim na ostavinskoj raspravi je dogovoreno da dobivam 40% nekretnine i tako sam upisan u vlasnicki list (40% nekretnine koja se sastoji od ca 300 m2 kuce sa 3 kata i 300 m2 okucnice ispred i iza kuce). Da napomenem: stan o kojem se radi je znatno manji od 40%. Pojma nemam kako je kod ostavinske rasprave ispalo 40% ali svi su se slozili. Ja sam nakon ostavinske platio sve troskove vezane za legalizaciju, porez, komunalno kao da posjedujem 40%.

Sada zelim prodati stan, za sto trebam prvo etazirati vlasnistvo i pitam se sto zapravo posjedujem. Ja nemam problema da je stan manji od 40% povrsine ali bi htio nesto okucnice. Naime, buduci da je moj stan u prizemlju u straznjem dijelu kuce sa posebnim ulazom koji gleda na vrt potencijalni kupac ne zeli da se netko sece ispod njegovog prozora i zeli barem 1-2 m vrta u duzini stana. Brat se ne slaze sa time i ostaje pri tome da sam ja vlasnik samo stana ali ne i okucnice. Dakle etaziranje nema smisla i vjerojatno cemo morati traziti razvrgnuće suvlasničke zajednice. Konkretna pitanja:

1. Koji je status vlasnickog lista? Definitivan dokumenat? Dakle 40%? 

2. Kod razvrgnuće suvlasničke zajednice: sto je presudno: oporuka/ rjesenje poslije ostavinske rasprave ili vlasnicki list ? 

Lijep pozdrav i hvala 

TM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, brederode666 je napisao:

Koji je status vlasnickog lista? Definitivan dokumenat? Dakle 40%? 

Suvlasnik ste na 40% nekretnine u cijelosti. 

 

prije 1 sat, brederode666 je napisao:

sto je presudno: oporuka/ rjesenje poslije ostavinske rasprave ili vlasnicki list ? 

Vlasnički list koji se temelji na pravomoćnom rješenju o nasljeđivanju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija