Jump to content

Koliko dugo se moze pozivati na razgovore ili ispitivanje za konkretan slucaj


Marac255

Preporučene objave

Pozdrav, 

Zanima me da vezano za kazeneno djelo koje bi se moglo okarakterizirati kao teske tjelesne ozljede ili cak pokusaj ubojstva

Detalje ne znam jer nisam nikad optuzen sluzbeno, pa nemam uvid u slucaj, ali smatram da sam bio osumljicen jer sam vidjan oko mjesta pa samim tim i drustvu gdje su se okupljali ljudi koji su to mozda pocinili, pa vjerujem da sam se i ja nasao kao osumljicen.

Jednom sam pozvan u policiju u vidu građanina (poziv na razgovor, nisam priveden ili tako nesto) gdje sam objasnio da nemam nista s time niti mogu potvrditi tko je pocinitelj jer to ne znam. Nakon toga, to je bilo sve.  

Obzirom kako je to bilo prije 2000 godine, a obzirom da zastaru kaznenog progona vezano za vrstu djela, da li mogu smatrati da me se vise ne moze zvati na informativne razgovore i optuzivati ili uznemiravati veznao za taj slucaj.  Da li je slucaj trebao do sada otici u zastaru?

Da li mogu ikako provjeriti navdedeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Mogu pozivati do zastare, a ako ima još kasnijih vezanih kaznenih djela, i preko nje (do zastare tih vezanih).

Da bi znao kada je zastara, trebao bi znati točno o kojem kaznenom djelu se radilo.

I ne možeš nigdje provjeriti...

Ne znam ali uzimimo najgore a ne najmanje, Članak 119-1 recimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Marac255 je napisao:

 

Jednom sam pozvan u policiju u vidu građanina (poziv na razgovor, nisam priveden ili tako nesto) gdje sam objasnio da nemam nista s time niti mogu potvrditi tko je pocinitelj jer to ne znam. Nakon toga, to je bilo sve.  

 

Vjerojatno su na tom razgovoru utvrdili da Vas ne mogu povezati sa ti  kaznenim djelom i vise Vas nisu dirali. 

uređeno: od Matejko231
Krivo napisano
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Budući se radilo o obavijesnom razgovoru i ničem više, mogućnosti izravnog saznanja nema. Postoji međutim indirektan način - zatražite potvrdu da se protiv vas ne vodi kazneni postupak, ako potvrda stigne čista, sve je jasno.

Ali kako Sivko piše, ovdje je nastupila zastara, jedino možda (ovisi o točnom vremenu počinjenja i učinjenome u predmetu) ne bi nastupila za ubojstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija