Jump to content

Mobilne kućice


NikolaOliver

Preporučene objave

Poštovani,posjedujem imanje na selu veličine 10000 m2.Na njemu se nalaze kuća i štala izgrađene prije 1968. godine.Jedini sam vlasnik,objekti su legalizirani i svi papiri su uredni.Imanje je pravokutnog oblika i za vašu lakšu predodžbu sastoji se od 3 dijela;dva rubna dijela su građevinsko zemljište,dok je ono središnje poljoprivredno.Zajedno sa svojom suprugom planirao sam postaviti na tim građevinskim zemljištima ukupno 5 drvenih šatora pojedinačne površine 9 m2 sa svrhom privatnog iznajmljivanja.Kucice bi u svakom trenutku bilo moguće premjestiti jer ne bi bile vezane betonom za teren niti bi imale vodu i sanitarni čvor,dakle samo krevet.Nakon što smo poslali idejno rješenje od mimistarstva zaštite okoliša smo dobili dva rješenja u kojima nam se odobrava zahvat jer nema utjecaja na okoliš niti narušavanja.Pri posjeti lokacije od strane načelnice za urbanizam rečeno mi je planom na toj čestici nije predviđen nikakav kamp noti postavljanje ikakvih kućica i dane su nam dvije opcije:

1.posjetiti projektantski ured i iznijeti našu ideju na temelju koje bi projektant izradio projekt kojim bi uklopio te kućice u krajolik i time poštovao prostorni plan,

2.poslati molbu ministarstvu graditeljstva za izmjenu prostornog plana.

Moje pitanja glase;

1.koliko je realno očekivati da će ministarstvo uvažiti moju molbu?

2.kakvu izmjenu moram zatražiti u molbi s obzirom da je to već građevinsko zemljište i ne planiram nikakav kamp nego privatno iznajmljivanje?

3.znači li ovo da ne smijem postaviti drvene kućice na svoje vlastito građevinsko zemljište zato jer u prostornom planu zemljište nije namijenjeno za kamp?

Oprostite na opširnom izlaganju ali htio sam barem donekle dočarati situaciju.

Hvala i lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , NikolaOliver je napisao:

1.koliko je realno očekivati da će ministarstvo uvažiti moju molbu?

Malo. Vjerovatno će vas uputiti da predložite JLS.

prije 6 sati , NikolaOliver je napisao:

2.kakvu izmjenu moram zatražiti u molbi s obzirom da je to već građevinsko zemljište i ne planiram nikakav kamp nego privatno iznajmljivanje?

Prenamjenu zone.

prije 6 sati , NikolaOliver je napisao:

3.znači li ovo da ne smijem postaviti drvene kućice na svoje vlastito građevinsko zemljište zato jer u prostornom planu zemljište nije namijenjeno za kamp?

Tako je. Dakle, u tome području nije prostornim planom određena zona za kampove T3.

Mada iskreno, meni baš i nije jasno što ste (ili tko li već) odredili kao kamp jer bi to u biti po opisnome bili objekti za robizonski smještaj koji uopće ne moraju biti na priobalju tj. područja koja su prostornim planovima označeni sa zonama T. To znaći da se objekti za robinzonski smještaj mogu postavljati i na kontinentu. Propisi oko ugostiteljske djelatnosti su se mijenjali 2016, sa značajnim izmjenama i prošle godine što je značilo da se do tada za ovakovu vrstu djelatnosti trebalo otvoriti obrt ili tvrtku, no zadnjim izmjenama se može i u sklopu OPG-a tj. pružanja usluga u domačinstvu. Probajte se raspitati oko toga u upravnim tijelima JLS, uredu za gospodarstvo, uredu za turizam, nekoj udruzi OPG-ovaca itd. Nemojte se začuditi ako baš i ne dobijete odmah jednoznačan odgovor što i kako jer nakon svake promjene propisa je potrebno određeno vrijeme da isti "sjednu". Poradi toga vam ni ja ne mogu dati točniji odgovor što i kako.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav. Susjeda do nas je u gradjevinskoj zoni na praznoj parceli postavila mobilnu kucicu u kojoj ce po ljeti boraviti osobe, koje ce njoj biti kao ispomoc kod ciscenja apartmana koje iznajmljuje u zidanoj kuci, koja je na drugoj lokaciji. Interesira me, da li se to smije? 

uređeno: od Orion1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Zanima me mogućnost postavljanja mobilnog objekta- kućice na parceli površine 220 m2 koje se nalazi u građevinskoj zoni (za koju još nije donesen UPU nižeg stupnja). Gruntovni sam vlasnik spomenute čestice, a u komunalnom uredu na kojem nalazi dotična čestica na otoku, rečeno mi je da je to zabranjeno te da mogu isključivo raditi fiksni objekat za koji trebam građevinsku dozvolu. Pošto je površina manja od 350 m2, ne mogu podnijeti zahtjev za izdavanje građevinske dozvole. Molim vaš savjet ili iskustvo. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu, nastavljam se na postojeću.

Naime zanima me koji je najjednostavniji put za iznajmljivanje mobilne kućice i mogu li se istu iznajmljivati kao privatni iznajmljivač?

Građevinsko zemljište od cca 800 m2 na kojem su ucrtana 2 objekta od prije 1968. koji više ne postoje, a na osnovu kojih je dobiven priključak struje i vode. Plan je navedenu parcelu namjeniti za iznajmljivanje mobilne kućice koja bi bila spojena na struju, vodu i septičku jamu. Trebam li ishodovati uporabnu dozvolu da bi smještaj bio odobren za iznajmljivanje.

Ako navedeno nije moguće kao privatni iznajmljivač, može li se putem OPG-a?

Hvala unaprijed 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Geodetski elaborat, projektna dokumentacija, pravomočna građevinska dozvola, prijava građenja Građevinskoj inspekciji, gradnja ovlaštenih izvođača prema odobrenom projektu, prikupljanje svih potrebnih atesta i mislim da onda možete zatražiti pregled nadležnog županijskog ureda koji izdaje uporabnu dozvolu.

Nadam se da nešto nisam izostavio.

Lp

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , prof je napisao:

Geodetski elaborat, projektna dokumentacija, pravomočna građevinska dozvola, prijava građenja Građevinskoj inspekciji, gradnja ovlaštenih izvođača prema odobrenom projektu, prikupljanje svih potrebnih atesta i mislim da onda možete zatražiti pregled nadležnog županijskog ureda koji izdaje uporabnu dozvolu.

Nadam se da nešto nisam izostavio.

Lp

Hvala na informacijama. Zaključak je slijedeći, ako dobro razumijem: da bi mobilnu kućicu iznajmljivao kao privatni iznajmljivač, potreban je isti postupak kao i da gradim zidanu kuću? Ima li neke razlike ili jednostavnijeg puta ako bih iznajmljivao preko OPG-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija