Jump to content

Storniranje plaćanja zakupa-porez


mate123

Preporučene objave

Poštovani,

Zbog trenutne situacije zakupnik prostora traži  storniranje plaćanja zakupa poslovnog prostora, ne želimo raskidat ugovor obostrano i zamrzuli bi zakupninu za dva mjeseca što nije uoće problem, no problem je sa plaćanjem poreza na zakup kojeg ja pokrivam, na koji način blokirat plaćanje poreza? aneksom ugovora ili....

Ukoliko je jedini način raskinuli bi i ugovor.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, jedino otkazom ugovora možete stopirati daljnji obračun porezne obveze, no pitanje je tko će u ovim uvjetima biti tamo da donese rješenje o prestanku porezne obveze, posebno za dva mjeseca. Ako možete dogovoriti sa zakupnikom da Vam tu obvezu podmiri nakon nastavka zakupa, možda ćete na taj način riješiti problem radije nego raskidom ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Po mom mišljenju, jedino otkazom ugovora možete stopirati daljnji obračun porezne obveze, no pitanje je tko će u ovim uvjetima biti tamo da donese rješenje o prestanku porezne obveze, posebno za dva mjeseca. Ako možete dogovoriti sa zakupnikom da Vam tu obvezu podmiri nakon nastavka zakupa, možda ćete na taj način riješiti problem radije nego raskidom ugovora.

Da, ali ni zakupnik nije siguran kakva će situacija biti za dva mjeseca te da li će biti moguće nastavit sa radom kao do sad, tako da bi ja morao plaćati porez za zakup koji je dalje vrlo upitan i po dogovorenoj cijeni i općenito... rjesenje o početku porezne obveze još nije doneseno, jer je prva zakupnina trebala sjesti 10.04...vjerovatno ću pokušati na raskid ići, poslati poštom ili nekako mailom

 

uređeno: od mate123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, pretpostavljam da nije utvrđena porezna obveza, barem prema sustavu e-porezna na današnji dan, tamo ništa nije zabilježeno, možda neće ni donostit rješenje o poreznoj obvezi u trenutnoj situaciji, ali mozda je sigurnije raskinut, mada to ne odgovara ni meni ni zakupniku i bilo bi najednostavnije sve samo stornirat na dva mjeseca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih za još jednu informaciju, postavio sam prethodno pitanje jer vjerujem da javni bilježnik šalje ugovor o zakupu na poreznu upravu po svojoj obavezi, da li sam u pravu? ako ne šalje ja nisam prijavljivao ništa na poreznu te ne bi trebalo ni porezno rješenje biti doneseno, te bi eventualno mogao sve razrješti nakon što prođe trenutna situacija...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija