Jump to content

Ukradeno vozilo


Lenas

Preporučene objave

Pozdrav svima. Kao sto sami naslov teme glasi radi se o ukradenom vozilu. 

Naime , u 12 mj ukraden mi je automobil , imao sam puni kasko , s moje strane sve je ispravno ( prometna dozvola , 2 kljuca ) , odradio sam prijavu stete , nakon cca 2mj dosla mi je prva ponuda ( pisat cu iznose tako da mi netko moze lakse savjetovati i objasniti situaciju ). 

Trenutna trzisna vrijednost vozila je 120 000kn , ponuđeno mi je 91000. 

Naravno to mi ne odgovara , pisao sam zalbu nakon koje sam dobio odgovor na zalbu i objasnjenje kroz neku " tablicu"  kako su oni dosli do toga iznosa. 

Nakon toga radim procjenu vozila putem CVH , gdje oni procjenjuju vozilo na 109 000 , tu potvrdu saljem u osiguranje gdje opet odbijaju zalbu te nude prvi ponuđeni iznos. 

Moje pitanje je za nekog tko je bio u sl situaciji ili je bolje upoznat u taj dio poslovanja , dali se isplati sudskim putem potrazivat nadoknadu stete ili jednostavno prihvatiti ponuđeno . Zahvaljujem svima na odgovorima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Po mom mišljenju, možda (ali samo možda) možete tužiti za razliku od 91.000,00 kn do 109.000,00 kn, ali je činjenica da ste potpisom ugovora o osiguranju pristali i na opće uvjete osiguratelja, a navedene tablice su dio tih općih uvjeta, te osiguratelj snosi štetu do visine određene tim tablicama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija