Jump to content

Nasljedivanje nekretnine


vanja2208

Preporučene objave

Poštovani 

Zanima me sljedeće.

Kcer kad je napunila 18 godina otvorila je obrt te ne digla kredit i ocu dala novac da kupi kucu na moru.Otac je u ugovoru jamac platac i zalogodavatelj te je on plaćao kreditne rate svaki mjesec.1/2kuce mu je kćer vratila a drugu polovicu je vlasnik njen obrt.Obrt se zatvorio vrlo brzo nakon tog kredita i više ne radi 14godina ali i dalje stoji u zemljisnim knjigama obrt i vlasnik njegova kćer.Ona ne živi u toj kući,nikad nije uplatila ratu kredita jer je bila školarac nije  radila.Suprug se ozenio drugi put i napravio je ugovor o doživotnom uzdrzavanju kako bi poslije smrti ta nekretnina pripala drugoj supruzi .E sad vlasnik nekretnine je banka,poslije banke je taj obrt i njegova kcer a supruga plaća kreditne rate na svoje ime kao dokaz i sve racune za kucu.Sto sad napraviti da se to riješi. Dal moze supruga ići u banku otplatit kucu i da se brise taj obrt koji ne radi godinama kako bi ona postala vlasnik ?

Jer jedino supruga brine o toj nekretnini i ne bi htjeo da nakon moje smrti kćer to nasljedi.Mi bi htjeli otplatit taj kredi te rijesit tu situaciju a ne da se desi da nakon svega vlasnik svega toga postane moja kćer zbog obrta koji ne radi već 15 godina.

Unaprijed hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , vanja2208 je napisao:

E sad vlasnik nekretnine je banka,poslije banke je taj obrt i njegova kcer

Tko je točno u zemljišnim knjigama upisan kao vlasnik?

prije 3 sati , vanja2208 je napisao:

Suprug se ozenio drugi put i napravio je ugovor o doživotnom uzdrzavanju kako bi poslije smrti ta nekretnina pripala drugoj supruzi

Kako je predmet ovog ugovora nekretnina, ako Vi niste njen vlasnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , vanja2208 je napisao:

Jer jedino supruga brine o toj nekretnini i ne bi htjeo da nakon moje smrti kćer to nasljedi.Mi bi htjeli otplatit taj kredi te rijesit tu situaciju a ne da se desi da nakon svega vlasnik svega toga postane moja kćer zbog obrta koji ne radi već 15 godina.

https://or.portor.hr/pretraga.htm Tu provjerite da li je obrt još uvijek aktivan. Jer ako ništa nije radio trebala ga je zatvoriti. Ukoliko je aktivan bome bi mogli imati jako "vesele čestitke" od institucija (plaćanje naknadno svega onoga što nije otišlo u zastaru)

 

prije 10 sati , vanja2208 je napisao:

Dal moze supruga ići u banku otplatit kucu i da se brise taj obrt koji ne radi godinama kako bi ona postala vlasnik ?

Naravno da ne. Vlasnik obrta ga mora ugasiti. Niti pomajka može postati vlasnik 1/1 jer se ugovor o uzdržavanju odnosi samo na polovicu nekretnine u kojoj je vlasnik otac.

Prvo je potrebno vidjeti u kakvom je statusu obrt. Ukoliko nije ugašen potrebno ga je likvidirat. Nakon likvidacije ide zaključenje poslovih knjiga. Kada se knjige zaključe potrebno je odraditi prijenos imovine sa obrta na kćer. U tom trenu će nestat ono obrt "amelija" vl. xxxx i pisat samo vlasnik xxxx

p.s.
probajte u buduće malo smislenije pisati pitanja 

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija