Jump to content

video nadzor kao dokaz identiteta


laura_

Preporučene objave

Imate li sestru blizanku? To bi mogla biti dobra obrana, a glede ostalog, postoji i tzv. biometrijsko vještačenje, koje može dati dosta konkluzivne zaključke.

Ali, kolika je vrijednost ukradenih proizvoda? Jer sve do 1.000,00 kn podliježe privatnom progonu, što znači da DORH-a nema u igri već vas mora tužiti trgovina koju ste pokrala, a oni to rijetko rade, posebice ukoliko je roba vraćena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijednost ukradenih proizvoda je 1,063,00 kn, ali prije sedam mjeseci u drugoj trgovini istog trgovačkog lanca još oko 320,00 kn, ali za ovih 320,00 kn ne terete me. Da li ih mogu povezati ili se računa iz svake  trgovine posebno. Sestru blizanku zakonski nemam, ali kroz život često mi se događa da mi se ljudi obraćaju kao da me već znaju, a ja ih nikad nisam srela.

uređeno: od laura_
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, laura_ je napisao:

Vrijednost ukradenih proizvoda je 1,063,00 kn...

Onda se radi o krađi za koju se progoni po službenoj dužnosti, dakle DORH nastupa kao ovlašteni tužitelj.

prije 1 sat, laura_ je napisao:

...ali prije sedam mjeseci u drugoj trgovini istog trgovačkog lanca još oko 320,00 kn, ali za ovih 320,00 kn ne terete me. Da li ih mogu povezati ili se računa iz svake  trgovine posebno.

Postoji u kaznenom pravu institut koji se naziva produljenim kaznenim djelom (pa se vrijednosti mogu zbrajati), međutim, za konstrukciju istog valja postojati, među inim, odgovarajući vremenski kontinuitet radnji koje ulaze u koncept produljenog djela, što u opisanom ne bi bio slučaj (po meni). 7 mjeseci je previše proteknutog vremena.

prije 1 sat, laura_ je napisao:

Sestru blizanku zakonski nemam, ali kroz život često mi se događa da mi se ljudi obraćaju kao da me već znaju, a ja ih nikad nisam srela.

Ovo neće imati nikakvu težinu pred sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kad se počini više krađa ili više krađa u trgovini i to otkrije nadzor, a počinitelj je nepoznat da li snimak odmah šalju policiji i prijavljuju krađu kao: krađa  počinitelj nepoznat ili čuvaju taj snimak neko vrijeme pa ga onda obrišu. i koliko treba da prođe vremena da bi ga obrisali ako ga brišu. Ukratko, kako uopće  teče proces od krađe do suda.

2. A šta je sa slučajem kad nadzor ne uoči krađu, koliko se tada čuvaju snimke.

uređeno: od laura_
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. S konkretnom politikom trgovina nisam upoznat, no razumna pretpostavka bila bi da snimke čuvaju za slučaj potrebe njihove uporabe u odgovarajućem postupku.

A proces? Ide prijava (ako postoji sumnja u učin djela koje se progoni po službenoj dužnosti) DORH-u, onda DORH policiji nalaže provođenje tzv. izvida kaznenih djela i po njihovu okončanju odlučuje se ide li se u podizanje optužnice ili odbacivanje prijave.

2. Vidite prvu rečenicu pod 1. Navodno, ali ovo je neprovjerena informacija, da se snimke u pravilu čuvaju 3 do 6 mjeseci. Je li tome zbilja tako :neznam:.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija