Jump to content

Sud odbio provedbu jednostavnog stecaja


MeriSt

Preporučene objave

Stovani,

Danas sam dobila od Opcinskog suda rjesenje da se odbija prijedlog FINA-e za provedbu jednostavnog postupka stecaja nad imovinom.

Imam dug prema Tele2 operateru od 3.500 kn jos iz 2015.god koji je sa kamatama vjerojatno narastao do 10.000 kn. 

Naveli su da ispunjavam uvjet jer sam u blokadi dulje od 3 god, ali ne i drugu "kumulativnu pretpostavku" koja mi nikako nije jasna te molim za pojasnjenje Dakle pise:

"Uvidom u ocevidnik utvrdjeno je da potrosac nema jednu ili vise neizvrsenih osnova za placanje radi prisilnog ostvarivanja trazbina (ukupni iznos nenaplacene glavnice - 0,00 kn)"

Ne razumijem ovo da nema neizvrsenih osnova za placanje i da je iznos nenaplacene glavnice O,00 kn?!

Ne znam koga uopce pitati da mi pojasni pa sam evo pocela odavde.

Hvala unaprijed na svakom odgovoru.

Lp

Meri

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

To bi značilo da je ovrhovoditelj povukao sve svoje ovršne prijedloge sa Fine i da je odustao od provedbe ovrhe na novčanim sredstvima preko Fine, tako da je sud samo mogao utvrditi da ne ispunjavate u uvjete.

Ako je ovrhovoditelj sve to napravio, zasto sam onda jos u blokadi, jer ocito jesam cim Fina salje sudu prijedlog za jednostavni postupak stecaja? Ne znam uopce kako ide sva ta procedura i ovo me buni.

Kada mi je sjela ovrha jos 2015.g.pokusala sam dokazati neosnovanim racun koji su mi "nabili" plus je bio jos jedan tel.broj na istom racunu koji veze nema s mojim, pa su usmeno rekli da to izuzmem, pa sam preko HAKOM-a pokusala dokazati, ma kakvi  Tako da nisam niti jednu kunu platila tu ovrhu i bukvalno cekala da zastari. I danas mi dodje ovo rjesenje od suda kao sto sam gore napisala. Ako odem do FINA-e mogu li im pokazati ovo rjesenje i pitati ih da mi pojasne to? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Jeste se Vi bili očitovali Fini ili ste prešutno prihvatili ovaj postupak?

Nikakva ocitanja niti bilo kakve veze s FINA-om nemam. 

Ovaj postupak je Fina dala kao prijedlog za provedbu istoga, a koji je sud odbacio  zbog razloga gore citiranog.

Totalno sam zbunjena i nije mi nista jasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, MeriSt je napisao:

jer ocito jesam cim Fina salje sudu prijedlog za jednostavni postupak stecaja?

Tada ste bili blokirani, ali u vrijeme donošenja odluke niste bili. A gleda se stanje Očevidnika u trenutku donošenja rješenja.

Prije 6 minuta, MeriSt je napisao:

bukvalno cekala da zastari.

Zaboravite na zastaru. Zastarni rok čak ni me teče dok je rješenje u Fininom očevidniku.

Prije 7 minuta, MeriSt je napisao:

Ako odem do FINA-e mogu li im pokazati ovo rjesenje i pitati ih da mi pojasne to? 

Nemate što tražiti na Fini, jer odluku donosi sud. Eventualno možete ići na sud i tražiti uvid u spis, zapravo Vam je najbitnije stanje Očevidnika na dan donošenja rješenja.

Prije 3 minuta, MeriSt je napisao:

Nikakva ocitanja niti bilo kakve veze s FINA-om nemam. 

Ovaj postupak je Fina dala kao prijedlog za provedbu istoga, a koji je sud odbacio  zbog razloga gore citiranog.

Trebali ste dobiti Finin prijedlog na očitovanje. A prema navedenom Vi se očito niste očitovali da ste suglasni, tako da je sud nije mogao obuhvatiti ovrhe koje su isknjižene iz Očevidnika. Pogledajte čl. 79. a. st. 4. Zakona o stečaju potrošača.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

Tada ste bili blokirani, ali u vrijeme donošenja odluke niste bili. A gleda se stanje Očevidnika u trenutku donošenja rješenja

Nemate što tražiti na Fini, jer odluku donosi sud. Eventualno možete ići na sud i tražiti uvid u spis, zapravo Vam je najbitnije stanje Očevidnika na dan donošenja rješenja.

Trebali ste dobiti Finin prijedlog na očitovanje. A prema navedenom Vi se očito niste očitovali da ste suglasni, tako da je sud nije mogao obuhvatiti ovrhe koje su isknjižene iz Očevidnika. Pogledajte čl. 79. a. st. 4. Zakona o stečaju potrošača.

 

Hvala Vam puno na ovim objasnjenjima. Poci cu u Sud i traziti uvid u spis.

Jos jednom zahvaljujem na ovako brzim odgovorima.

Lp 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , MeriSt je napisao:

Poci cu u Sud i traziti uvid u spis.

To je najbolje. Na Općinskom sudu tražite uvid u svoj spis, a posebnu pozornost obratite na stanje Očevidnika koje je Fina dostavila sudu baš taj dan kada je i doneseno rješenje, te pogledajte kako i kada Vam je dostavljen Finin prijedlog na očitovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija