Jump to content

Podjela nasljedstva


NiksaZ

Preporučene objave

Nakon smrti oca 1968 g., bez oporuke. Ja Mama i sestra prisustovali smo ostavinskoj raspravi. 

Mama je izjavila da sve ostavlja meni/sinu ili svu pokretnu i nepokretnu imovinu.

Sestra je zadržala svoj dio 1/4 stana. Stan je kupljen 1955 g i u kupoprodajnom ugovoru podijeljen na nas četri na jednake dijelove.

Pitanje, dali je nakon smrti oca 1968 g njegov dio pripao njegovoj ženi mojoj Mami ili se podjelio između nas troje...mene, sestre i mame.

Nakon smrti Mame nismo imali ostavinsku raspravu, pitanje dali zbog toga jer je sve riješeno ili podijeljeno na raspravi nakon smrti oca.

Ujedno imam oporuku Moje Mame napisanu prije smrti, u kojoj sve meni sinu ostavlja.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, NiksaZ je napisao:

Stan je kupljen 1955 g i u kupoprodajnom ugovoru podijeljen na nas četri na jednake dijelove.

Po kupnji stana, kako je u zk bilo upisno vlasništvo? I kakvo je danas stanje u zk po pitanju vlasništva?

prije 1 sat, NiksaZ je napisao:

Pitanje, dali je nakon smrti oca 1968 g njegov dio pripao njegovoj ženi mojoj Mami ili se podjelio između nas troje...mene, sestre i mame.

Njegov dio se dijelio na jednake dijelove između zakonskih nasljednika, a to ste svi troje.

prije 1 sat, NiksaZ je napisao:

Nakon smrti Mame nismo imali ostavinsku raspravu, pitanje dali zbog toga jer je sve riješeno ili podijeljeno na raspravi nakon smrti oca.

Da li je majka u trenutku smrti imala u vlasništvu kakvu imovinu?

prije 1 sat, NiksaZ je napisao:

Ujedno imam oporuku Moje Mame napisanu prije smrti, u kojoj sve meni sinu ostavlja.

O kakvoj je oporuci riječ? Je li pojedinačno navela kakvu imovinu u njoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka je u oporuci napisala da svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu ostavlja meni, sinu. jedino se ne sjećam dali je bila ostavinska nakon mamine smrti 1988 g.

Sjećam se da je nakon smrti tate u ostavinskoj parnici izjavila da sve meni ostavlja, dočim sestra je prihvatila svoj dio.

uređeno: od Borbena7
Veličina slova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , NiksaZ je napisao:

Sjećam se da je nakon smrti tate u ostavinskoj parnici izjavila da sve meni ostavlja

Odrekla se u vašu korist imovine koju bi nasljedila iza supruga, no treba provjeriti da li je proveden ostavinski postupak iza njene smrti,ovo glede imovine koju je imala u trenutku smrti za koju je nedvojbeno da jeste imala. 

 

prije 7 sati , NiksaZ je napisao:

Stan je kupljen 1955 g i u kupoprodajnom ugovoru podijeljen na nas četri na jednake dijelove.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Matrix je napisao:

Odrekla se u vašu korist imovine koju bi nasljedila iza supruga, no treba provjeriti da li je proveden ostavinski postupak iza njene smrti,ovo glede imovine koju je imala u trenutku smrti za koju je nedvojbeno da jeste imala. 

 

 

Ako nasljednice, moje sestre traže da se stan proda i njima isplati oko 20% vrijednosti. Koliko to traje na sudu u Splitu i koliko sve skupa mogu odužit. Socialni sam slučaj bez prihoda i jedino moje vlasništvo je oko 40% stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija