Jump to content

Dividenda- porez


livadica

Preporučene objave

Zanima me tko obracunava porez na dividendu. Dal isplatitelj odmah obracuna porez na dividendu i odma odbije porez kao sto to rade npr banke pri isplati kamata na orocenje pa ja ne moram nista ili to moram sam.

Ako moram ja dal to radim jednom godisnje kad predajem JOPPD obrazac za ostvarene prihode na kapitalnu dobit od prodaje domacih dionica pa su mi oni u rubrici prihoda koje prebijam s gubitkom ? ili mozda moram odmah platit porez na dvidendu?

dal je isti postupak ok odividende i za domace i za strane dionice?

 

hvala.

 

uređeno: od livadica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , livadica je napisao:

Zanima me tko obracunava porez na dividendu. Dal isplatitelj odmah obracuna porez na dividendu i odma odbije porez kao sto to rade npr banke pri isplati kamata na orocenje pa ja ne moram nista ili to moram sam.

Ako moram ja dal to radim jednom godisnje kad predajem JOPPD obrazac za ostvarene prihode na kapitalnu dobit od prodaje domacih dionica pa su mi oni u rubrici prihoda koje prebijam s gubitkom ? ili mozda moram odmah platit porez na dvidendu?

dal je isti postupak ok odividende i za domace i za strane dionice?

 

hvala.

 

Ovo pitanje je više, za - Porezno i Financijsko Savjetovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , livadica je napisao:

Vrlo moguce. Stvarno nisam znao u koju kategoriju da ga stavim pa ako moderator smatra da ne spada ovdje molim da ga premjesti ili pobrise pa cu ga postavit u drugu kategoriju

 

 

Sačekaj te, 2 - 3 , dana,  dobiti će te  kvalitetan odgovor, premjestili Moderatori pitanje, ili ne .👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, livadica je napisao:

Zanima me tko obracunava porez na dividendu. Dal isplatitelj odmah obracuna porez na dividendu i odma odbije porez kao sto to rade npr banke pri isplati kamata na orocenje pa ja ne moram nista ili to moram sam.

Ako moram ja dal to radim jednom godisnje kad predajem JOPPD obrazac za ostvarene prihode na kapitalnu dobit od prodaje domacih dionica pa su mi oni u rubrici prihoda koje prebijam s gubitkom ? ili mozda moram odmah platit porez na dvidendu?

dal je isti postupak ok odividende i za domace i za strane dionice?

 

hvala.

 

Porez na dividenu u pravilu obračunava dioničko društvo. Najbolje je da provjerite sa tvrtkom koja ima dionice (imam dionice ZABA-e i Adrisa koji mi obračunaju sami porez te mi sjedne neto na račun) tako da ne trebate sami to obračunavati (ali provjerite).

Kod stranih dividendi se gleda da li postoji ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Ukoliko postoji ugovor plaća se samo 12% na dividendu (bez prireza) te se podnosi JOPPD.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...
, frenki zg je napisao:

Reinvestirana dobit se ne - oporezuje. - oporezuje se samo - dobit, na kraju godine.
Ovo je pitanje, za - porezno i financijsko savjetovanje - ali, donekle sam upučen u taj dio,
ako nisam dobro odgovorio, - netko od Moderatora, če me ispraviti.

Možete li možda navesti izvor prema kojemu ovo tvrdite? Naime, meni se čini da se oslobođenje poreza na reinvestiranje dobiti odnosi samo na tvrtke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija