Jump to content

Nedostojnost nasljeđivanja


Healy

Preporučene objave

Molila bih objašnjenje članka o nedostojnosti nasljeđivanja u obitelji. Naime starija sestra se zadnjih 15 godina uopće ne brine za roditelje (jesti im nije skuhala, dala novaca, vodila doktoru, 4 godine nije došla ni kući, lipe nije dala u kućanstvo za održavanje), tata se razbolio stoga smo mama i ja primorane pokrenuti postupak oduzimanja poslovne sposobnosti i imenovanja skrbnika, CZSS i svi doktori su prekrizili sestru kao da ne postoji, a tako i roditelji. Moje je pitanje da li na ostavinskoj raspravi imam mogućnost dokazivanja sestrine nebrige o roditeljima i kucanstvu, bolesnom ocu pogotovo sad kad mu je pomoc napotrebnija i kad mama i ja same ne mozemo skrbiti za njega u punom opsegu, a nju jednostavno nije briga, iz razloga da se obiteljska kuća ne dijeli jednako na nju i mene nakon što tata umre i poslije nakon što mama umre? I kako se kuća dijeli kad tata umre na mas tri (mama, sestra i ja)? Hvala Vam puno na odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Healy je napisao:

kako se kuća dijeli kad tata umre na mas tri (mama, sestra i ja

Nasljeđujete u jednakim dijelovima ( 1/3), no ukoliko se radi o bračnoj stečevini majka može zahtijevati izdvajanje iz ostavine svog dijela bračne stečevine, a ostatak nasljeđivati zajedno sa djecom.. 

 

prije 23 sati , Healy je napisao:

da li na ostavinskoj raspravi imam mogućnost dokazivanja sestrine nebrige o roditeljima i kucanstvu, bolesnom ocu pogotovo sad kad mu je pomoc napotrebnija i kad mama i ja same ne mozemo skrbiti za njega u punom opsegu, a nju jednostavno nije briga

Po citiranom činjeničnom osnovu je izvjesno upučivanje na parnicu. 

 

prije 23 sati , Healy je napisao:

starija sestra

Jel sestra ima djecu, ovo pitanje iz razloga što ukoliko eventualno dokažete sestrinu nedostojnost za nasljeđivanje  treba imati u vidu da glede nasljeđivanja oca u sestrin pravni položaj stupaju njeni potomci ( ostaviteljovi unuci). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Po citiranom činjeničnom osnovu je izvjesno upučivanje na parnicu. 

Samo je pitanje koliko bi smisla i uspjeha imala parnica ili bi to bilo samo bacanje vremena i novaca bez obzira što svi znaju da se ona ne brine o roditeljima, ali je majka bez obzira na to brani non stop...

 

, Matrix je napisao:

Jel sestra ima djecu, ovo pitanje iz razloga što ukoliko eventualno dokažete sestrinu nedostojnost za nasljeđivanje  treba imati u vidu da glede nasljeđivanja oca u sestrin pravni položaj stupaju njeni potomci ( ostaviteljovi unuci). 

Nema djecu niti ih ne planira... više mi se čini da će ona samo tražiti isplatu svog dijela za što smatram da nema nikakva prava upravo radi krajnje nebrige o roditeljima sad kad počinje biti najpotrebnije... a da je tata tuži za uzdržavanje ni to ne dolazi u obzir jer ne želi, dok je s druge strane majka brani opet na sve moguće načine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija