Jump to content

Otpremnina


kornel

Preporučene objave

Poštovanje!

Molim Vas za pojašnjenje. 

Nakon 10 god poslodavac zatvara trgovinu u kojoj sam isto toliko radila. Znam da ukoliko je poslovno uvjetovan otkaz imam pravo na otpremninu no ako mi ponudi tj može li me samo premjestiti u bilo koju drugu trgovinu bez da mi ponudi opciju isplate otpremnine i odlaska iz firme. Moram li to prihvatiti ili mogu otići uz otpremninu i ostala prava koja mi pripadaju. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegica iz sestrinske firme imala je posve istu situaciju ali drugog menađera i dobila je otpremninu. Dakle stvar je i dogovora i ljudskosti ali to je druga priča. 

Može li mi poslodavac sada uskratiti i poslovno uvjetovani otkaz pa da nemam pravo i na naknadu sa burze ako odbijem prihvatiti ponuđeno radno mjesto? 

Molim Vas odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ovako..taj brand ima više trgovina po Zagrebu.Moj dućan ovih dana zatvaramo. Ja sam voditelj i rečeno mi je da mogu ići u drugi dućan i nastaviti raditi tamo. S obzirom da mi je to prilično daleko a plaća je ista, uvjeti su mi lošiji i nadala sam se da imam mogućnost izbora. Zbog toga nemam pravo na otpremninu. Imam li na išta? Nikakav novi ugovor ni raskidanje starog mi nisu spominjali.

uređeno: od kornel
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujte mi ne znam što da radim i kako da se postavim. Nakon desetljeća i zatvorene trgovine u kojoj ćemo crnčiti ove dane moj jedini izbor je otići kako mi je rečeno u drugi dućan na drugi kraj grada ili da me stave bilo gdje kao prodavača. Dakle mijenjaju mi ugovor i plaću. Zar je moguće da nemam nikakva prava? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini se da nemam prava na ništa nakon zatvaranja poslovnice.

Imam li pravo na novčanu najknadu sa Hzz a ukoliko se ne odlučim za rad u drugoj trgovini ?

Kako poslodavac u tom slučaju može postupiti.Mora li mi napisati poslovno uvjetovan otkaz ili će me prisliti na sporazumni?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U nedostatku informacija vezanih za Vaš upit, jako je teško ovako nagađati, što bi bilo kad bi bilo. Ukratko prema ovome što ste naveli, Vi ili ćete dati otkaz ili se nećete pojaviti na radnom mjestu u toj nekoj drugoj poslovnici poslodavca, a u oba slučaja je učinak isti tj. dolazi do prestanak radnog odnosa i nemate nikakva prava na naknadu HZZ, otpremninu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, kornel je napisao:

Mene je zanimalo molram li prihvatiti da idem ili ne u drugu poslovnicu?

Ništa se ne mora, stvar je Vaše odluke i izbora.

Prije 3 minuta, kornel je napisao:

Nije li to zakonom regulirano?

Uz Zakon o radu imate i svoj ugovor o radu koji Vas obvezuje, te interne akte poslodavca. Vrlo je bitno što Vam piše u ugovoru o radu, a vezano za mjesto rada, a što nam niste precizno odgovorili.

Prije 3 minuta, kornel je napisao:

Zašto ja moram dati otkaz a dućan u kojem radim se zatvara?

Zato što postoje i druge poslovnice istog poslodavca, gdje Vam se nudi jednako radno mjesto. Isto bi bilo da se dućan ne zatvara, a da Vas poslodavca jednostavno želi premjestiti da radite na drugoj lokaciji u drugoj poslovnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi ugovor o radu nemam,imam samo dodatke ugovora u kojima ništa ne piše.

Uglavnom sve ovdje je štetno po samog radnika i ne odlučujemo mi ni o čemu već smo stjerani u kut.Putovati ću na drugi kraj grada jer mi tamo daju posao ne zato što želim već zato jer moram.

Čemu služi termin poslovno uvjetovan otkaz ako to sada nije slučaj .Trenutno nas imaju gdje premjestiti ali mnogo puta te su trgovine bile popunjene i nije bilo mjesta za nove ljude.da li bismo tada otišli sa ikakvim pravima za sebe?

Očito se pravo tumači kako kome odgovara,zakon je nedorečen i na štetu slabijeg.,

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, kornel je napisao:

Prvi ugovor o radu nemam,imam samo dodatke ugovora u kojima ništa ne piše.

Tražite ga od poslodavca, neka Vam da kopiju.

Prije 14 minuta, kornel je napisao:

Čemu služi termin poslovno uvjetovan otkaz ako to sada nije slučaj

Nije, to je slučaj ako kod poslodavca prestane potreba za obavljanjem određenog posla zbog gospodarskih, tehničkih ili organizacijskih razloga, a kod njega nije prestala potrebe, jer ima isto radno mjesto samo na drugoj lokaciji.

Prije 15 minuta, kornel je napisao:

da li bismo tada otišli sa ikakvim pravima za sebe?

Ne.

Prije 16 minuta, kornel je napisao:

Očito se pravo tumači kako kome odgovara,zakon je nedorečen i na štetu slabijeg.,

Ne bih se složila sa Vama. Razumijem da ste nezadovoljni, ali jednostavno kod Vas nisu ispunjeni uvjeti za otkaz kakvi bi Vi željeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija