Jump to content

Smanjenje place?


kokalo

Preporučene objave

Zanima me potvrda ako sam dobro sve shvatio. Imam 65 godina. Punih 10 godina u sadasnjoj firmi radnog staza. Stalno sam zaposlen i poslodavac najavljuje da ce svima srezati place na minimalac zbog pada gospodarskih aktivnosti.

Ako sam dobro shvatio...imam pravo odbiti smanjenje place. Potom imam pravo na otkazni rok od 2.5 mjeseca plus mjesec dana jer imam 60+ godina. To znaci da imam pravo na 3.5 mjeseca a otkazni rok i za to vrijeme mi poslodavac mora ispalcaivati moju redovnu placu. I nakon isteka jos imam pravo na otpremninu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, kokalo je napisao:

Ako sam dobro shvatio...imam pravo odbiti smanjenje place. Potom imam pravo na otkazni rok od 2.5 mjeseca plus mjesec dana jer imam 60+ godina. To znaci da imam pravo na 3.5 mjeseca a otkazni rok i za to vrijeme mi poslodavac mora ispalcaivati moju redovnu placu. I nakon isteka jos imam pravo na otpremninu?

Tako je, uz iznimku ovog produljenja otkaznog roka za mjesec dana (jer za to biste kod poslodavca morali raditi najmanje 20 godina neprekidno).

Imajte na umu, doduše, kako je jedan od načina prestanka ugovora o radu kada radnik navrši šezdeset pet godina života i petnaest godina mirovinskog staža, osim ako se poslodavac i radnik drukčije ne dogovore, pa moguće poslodavac u odnosu na vas, posegne i za tom solucijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, G-man je napisao:

Tako je, uz iznimku ovog produljenja otkaznog roka za mjesec dana (jer za to biste kod poslodavca morali raditi najmanje 20 godina neprekidno).

Imajte na umu, doduše, kako je jedan od načina prestanka ugovora o radu kada radnik navrši šezdeset pet godina života i petnaest godina mirovinskog staža, osim ako se poslodavac i radnik drukčije ne dogovore, pa moguće poslodavac u odnosu na vas, posegne i za tom solucijom.

Ovo za 65 godina...na to se poslodavac mora pozvati odmah i potpisati novi ugovor ako zeli da radnik ostane raditi. Posto se nije pozvao odmah onda ostaje stari ugovor do 70. godine i ne moze se pozvati vise na tu odredbu. To je iz sudske prakse. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija