Jump to content

Prijava socijalnoj


Beni123

Preporučene objave

, Beni123 je napisao:

A da li može kako otkriti da sam ja , mislim sumnjat će na bližnje sebi , notorni je alkić nisam ništa lagao  poslao sam e mail s drugim imenom i trazio anonimnost , bojim se njegove osvete jer on ne vidi krivnju u sebi nego krivi sve zbog prijave hvala lp

Ukoliko je prijava istinita, ništa, ukoliko je prijava lažna, tada lažno prijavljen pokreće kazneni postupak protiv nepoznatog počinitelja, a nadležne institucije tada traže NP i gone ga po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, rozenaočale je napisao:

Ukoliko je prijava istinita, ništa, ukoliko je prijava lažna, tada lažno prijavljen pokreće kazneni postupak protiv nepoznatog počinitelja, a nadležne institucije tada traže NP i gone ga po službenoj dužnosti.

A kak ce dokazat da je lazno tj istinito pa zana bivsa ga nece prijavit valjda vec bi , ja imam samo slike razbijenog stana , i vec mu je oduzeta vozacka zbog voznje u pijanom stanju .. uglavnom notorni alkić

 

, rozenaočale je napisao:

Ukoliko je prijava istinita, ništa, ukoliko je prijava lažna, tada lažno prijavljen pokreće kazneni postupak protiv nepoznatog počinitelja, a nadležne institucije tada traže NP i gone ga po službenoj dužnosti.

Po tome ispada najbolje okrenut glavu i pustit da pijan maltretira djecu i bok uzas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Beni123 je napisao:

Po tome ispada najbolje okrenut glavu i pustit da pijan maltretira djecu i bok uzas

Ne, nipošto. Okretanje glave je zadnja opcija. Svaka sumnja na zlostavljanje i zanemarivanje djeteta se treba prijaviti, pa neka nadležne institucije procijene da li je isto u pitanju ili ne. Lažna prijava je nešto drugo. Znači, kada znate da nema nikakvog zlostavljanja i zanemarivanja djeteta, ali eto svjesno želite napakostiti nekoj osobi i izmislite "priču" koju upakirate u lažnu prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Beni123 je napisao:

A kak ce dokazat da je lazno tj istinito pa zana bivsa ga nece prijavit valjda vec bi , ja imam samo slike razbijenog stana , i vec mu je oduzeta vozacka zbog voznje u pijanom stanju .. uglavnom notorni alkić

Lako. Socijalna služba će izaći na teren i poduzeti niz potrebnih radnji da utvrdi stvarno činjenično stanje. Ukoliko se ispostavi da je stvarno stanje onakvo kakvo je prijavljeno, tada se prijavljenu osobu ne tiče tko ju je prijavio. Ukoliko se ispostavi da je prijava lažna, tada lažno prijavljena osoba ima pravo na obeštećenje. Nikome nije ugodno kada mu socijalna služba bane na vrata niti postupci koji slijede po prijavi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , rozenaočale je napisao:

Lako. Socijalna služba će izaći na teren i poduzeti niz potrebnih radnji da utvrdi stvarno činjenično stanje. Ukoliko se ispostavi da je stvarno stanje onakvo kakvo je prijavljeno, tada se prijavljenu osobu ne tiče tko ju je prijavio. Ukoliko se ispostavi da je prijava lažna, tada lažno prijavljena osoba ima pravo na obeštećenje. Nikome nije ugodno kada mu socijalna služba bane na vrata niti postupci koji slijede po prijavi. 

Koliko sam shvatio kod njega u nadzor neće ići samo kod majke, izjavio je da pije par piva ko ne pije , obavili su razgovor i sad to ide na policiju ali on i dalje loče .. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Beni123 je napisao:

Koliko sam shvatio kod njega u nadzor neće ići samo kod majke, izjavio je da pije par piva ko ne pije , obavili su razgovor i sad to ide na policiju ali on i dalje loče .. 

Ukoliko je ovako kako navodite, tada neće biti teško utvrditi da otac ima problema sa alkoholom, jer se ovisnost odražava na život općenito, na sve međuljudske odnose, na obavljanje posla itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Ukoliko je ovako kako navodite, tada neće biti teško utvrditi da otac ima problema sa alkoholom, jer se ovisnost odražava na život općenito, na sve međuljudske odnose, na obavljanje posla itd

Tako je oduzeta mu je vozačka radi vožnje u pijanom stanju, svaki vikend kas uzme djecu je pijan , sad pitanje tko će to potvrdit..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Beni123 je napisao:

Koliko sam shvatio kod njega u nadzor neće ići samo kod majke, izjavio je da pije par piva ko ne pije , obavili su razgovor i sad to ide na policiju ali on i dalje loče .. 

Ići će u izvide. Nadzor je nešto drugo. Nadzor se postavlja ukoliko se po izvidima i drugim radnjama CZSS uvidi da je potreban. Ide se i kod majke i kod oca. Ukoliko se utvrdi da je majka znala da otac pije i da mu je predavala djecu dok je bio u alkoholiziranom stanju, što se smatra zlostavljanjem djece, naime, bez obzira na mjeru/presudu, dijete se ne smije predati osobi u alkoholiziranom stanju već se poziva policija i ne izvršava se predaja djece, tada će i majka ući u sustav provjeravanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, rozenaočale je napisao:

Ići će u izvide. Nadzor je nešto drugo. Nadzor se postavlja ukoliko se po izvidima i drugim radnjama CZSS uvidi da je potreban. Ide se i kod majke i kod oca. Ukoliko se utvrdi da je majka znala da otac pije i da mu je predavala djecu dok je bio u alkoholiziranom stanju, što se smatra zlostavljanjem djece, naime, bez obzira na mjeru/presudu, dijete se ne smije predati osobi u alkoholiziranom stanju već se poziva policija i ne izvršava se predaja djece, tada će i majka ući u sustav provjeravanja.

Majka zna 1000% da je otac svaki vikend u alkoh. stanju, alkoholičar je nažalost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Beni123 je napisao:

Majka zna 1000% da je otac svaki vikend u alkoh. stanju, alkoholičar je nažalost

Roditelj ne smije predati dijete ukoliko je drugi roditelj u alkoholiziranom stanju i treba to prijaviti czss i policiji, a prijavljuje i ukoliko je roditelj koji vraća dijete prilikom preuzimanja bio trijezan ali je prilikom vraćanja djeteta u alkoholiziranom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prijatelj sumnja nekim cudom u mene , ne znam da li blefira ili kako bi znao uglavnom majka je izjavila da popije koju pivu i sad se prijeti odvjetnikom , ja i dalje tvrdim da je alkoholičar i zanemaruje djecu 

 

a sto ako ga preda na trijezno a on se opija tokom boravka djece kod njega? Naravno mama ne zeli to potvrdit ocito jer bi sebe stavila u nezgodan polozaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija