Jump to content
MirkoP

Tražim odvjetnika radi opomene pred otkaz

Preporučene objave

Dakle odbio sam mjeriti temperaturu u firmi, sad je evo prošlo već tjedan dana i dobijem danas opomenu pred otkaz. U opomeni se ne navode nikakvi zakoni osim povrede "Odluke o posebnim mjerama", između ostalih i mjerenje temperature. 
Odluka je pisana veoma šturo, "mjeri se temperatura na ulazu", ni tko ni kako. Nadređeni mi je rekao prije tjedan dana da napišem Očitovanje, pa sam ga napisao u par rečenica: 
"Uz svo dužno poštovanje svih mjera i odluka i osobnu pažnju na moje zdravlje i zdravlje drugih:
1. Podaci o zdr.stanju moraju biti privatni
2. Podatke može očitavati samo zdravstveni djelatnik."
U opomeni pred otkaz paušalno se navodi  - nepoštivanje propisa i internih akata poslodavca, neprimjereno ponašanje prema drugim radnicima te drugo neprimjereno ponašanje koje onemogućuje rad u kolektivu". Dakle nema govora o onemogućivanju rada ili neprimjerenom ponašanju. Uzmite u obzir da je prošlo tjedan dana od odbijanja istog, moj nadređeni niej uopće obaviješten o opomen i ugl.ništa se nije promijeniilo osim što sam dobio opomenu.
Tražim slobodnog odvjetnika. Do ponedjeljka bih trebao biti spreman na daljnje korake. Ili barem sastaviti odgovor/očitovanje na opomenu gdje tražim zakonsku podlogu za traženje poštovanja Odluke radi čijeg nepoštivanja dobijam opomenu.

Uređeno od MirkoP

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...