Jump to content

Krađa identiteta


Ores

Preporučene objave

Prijavio sam policiji online krađu identiteta. Nakon 2. mjeseca od prijave, svratio sam u policijsku postaju da provjerim u kojoj je fazi moj predmet. Rečeno mi je, između redaka, da se neće ništa poduzimati jer "nema štetnih posljedica za mene" te da, slijedom toga, nema kaznenog dijela. 

Policija bi samo trebala poslati upit telekom operatoru (u RH) kako bi utvrdila počinitelja ali im je to valjda ispod časti jer nema štetnih posljedica. Barem sam ja to tako shvatio, a meni je bitno da se utvrdi istina zbog određenih odnosa na poslu. 

Naravno, još nisam dobio ništa napismeno. 

Molim vas da me uputite koje opcije mi preostaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući sam razgovarao s nadređenim od inspektora kojem je dodijeljen slučaj, budući je dotični na godišnjem, stekao sam dojam da ništa nije i niti će poduzimati jer nema nikakve štete za mene. 

Dodatno, rekao mi je da se javim kolegi kad se vrati s godišnjeg. 

To je sve usmeno, a pretpostavljam da u nekom roku od dana prijave, trebam dobiti napismeno što je učinjeno?

P. S. Ostale detalje sam poslao u PM. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Ores je napisao:

Policija bi samo trebala poslati upit telekom operatoru (u RH) kako bi utvrdila počinitelja ali im je to valjda ispod časti jer nema štetnih posljedica.

Policija nema ovlasti za takvo što.

Kako nema nikakve realne obavijesti, moja sugestija je otići do nadležnog općinskog DORH-a i izvršiti uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@G-manDa, to ću i napraviti. Kako ide ta procedura oko kontaktiranja telekoma i tko to radi - policija po nalogu općinskog DORH-a, sam DORH ili netko treći? 

I postoji li mogućnost da ja na neki način ukažem na neku tehničku specifičnost koju bi trebalo provjeriti s telekomom?

Igrom slučaja sam upoznat s tehničkom problematikom zbog mog zanimanja, ali ne bih želio da ispadne da se nekom miješam u posao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ores je napisao:

 

Policija bi samo trebala poslati upit telekom operatoru (u RH) kako bi utvrdila počinitelja ali im je to valjda ispod časti jer nema štetnih posljedica. Barem sam ja to tako shvatio, a meni je bitno da se utvrdi istina zbog određenih odnosa na poslu. 

 

Iz ovoga zakljucujem da vec imas IP adresu? Kako si je dobio?

Obicno se ne daju IP adrese samo tako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija