Jump to content

Troškovi postupka pri povlačenju tužbe


ciovo1
 Dijeli

Preporučene objave

poštovanje

imam pitanje

Ako tuženik nema odvjetnika,da li je sudac dužan upozoriti tuženika na ishod povlačenja tužbe na samom ročištu 

odnosno s povlačenjem tužbe tužitelj je čekao do ročišta (iako je tužba mogla bit povučena 6mj. ranije) te je povlačenjem na samom ročištu trošak postupka išao na teret tuženika,koji nije imao odvjetnika niti bio upućen u svoja prava 

ima li tuženik kakvu mogućnost tražiti od tužitelja povrat  troška i da li se takav postupak tretira kao npr. obmana,prijevara...

hvala  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato što je sve bilo plaćeno u 6mj, a ročište u 12mj.

nije bilo razloga za nastavak,a tužbu su povukli na ročištu u kojem slučaju tuženik snosi trošak što nije znao,niti je pravnik niti imao odvjetnika ,niti je bio upozoren za mogući ishod,stoga me zanima da li sudac treba upozoriti tuženika na ishod ako tuženik nema odvjetnika 

hvala

uređeno: od ciovo1
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ciovo1 je napisao:

zato što je sve bilo plaćeno u 6mj, a ročište u 12mj.

A nije bilo plaćeno u trenutku pokretanja postupka? Dužni ste podmiriti troškove, ali za što točno troškove?

prije 1 sat, ciovo1 je napisao:

stoga me zanima da li sudac treba upozoriti tuženika na ishod ako tuženik nema odvjetnika 

Već ste dobili odgovor na ovo pitanje, odnosno sudac Vas nije bio dužan upozoravati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

nije bilo plaćeno u trenutku pokretanja postupka? Dužni ste podmiriti troškove, ali za što točno troškove?

U konkretnom slučaju su bili ispunjeni uvjeti da sud obveže tužitelja na naknadu troškova tuženom, na što upućuje činjenica da je tužba povučena poslije 6 mjeseci nakon što je tuženi udovoljio tužbenom zahtjevu ( vidjeti čl. 158 ZPP) no kako sud odluke donosi u granicama zahtjeva (čl. 2 ZPP) kojeg tuženi nije ni postavio, jasno je da mu nije mogao ni dosuditi nešto što ne zahtijeva jer u protivnom čini povrijedu odredaba parničnog postupka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija