Jump to content

Otvaranje obrta trgovina na veliko


raven1234

Preporučene objave

Poštovani,

molio bi Vas pomoć, naime otvorio bi paušalni obrt uz stalno zaposlenje. Radio se o prodaji uredskog, informatičkog materijala i sredstava za čišćenje.

Robu bi prodavao uglavnom državnim tvrtkama.

1. Da li mogu obrt registrirati u NKD-u kao nespecijalizirana trgovina na veliko?

2. Mogu li obrt registrirati izvan mjesta prebivališta? Živim u Biogradu a obrt bi otvorio u Otočcu iz razloga što mi je tamo skladište?

3. Trebam li imati specijalizirani program za izdavanje računa ili ih mogu sam raditi u Excel tablici? Pitam iz razloga što ću imati do 5 faktura mjesečno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Da, ali morate imati opravdanje za ulaz i izlaz robe (ulazni i izlazni računi, skladišne primke i izdatnice)

2. Da, bez ikakvih problema. Mislim da će vaš referent u PU biti tamo, a ne u mjestu prebivališta

3. Možete sami raditi račune te nema potrebe za nekim specijaliziranim programima (tipa Solo) osim ako nećete raditi s gotovinom. Ukoliko ćete raditi s gotovinom onda vam preporučam da si uzmete jedan takav program jer onda imate odjednom fiskaliziran račun i fakturu koja je spremna za slanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Jedino nespecijalizirana trgovina u tranzitu ali onda ako vam ulete i nađu robu doma ili ako ne budete mogli dokazat da je roba poslana od dobavljača do krajnjeg kupca bez da je došla u vaše ruke možete imati jako velikih problema. 

Postoji još opcija da se dio stana pretvori u skladište ali je to jako skupo i dugotrajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani,

možete li mi pomoći vezano za prodaju u veleprodaji. Da li možda znate da li je u veleprodaji dozvoljeno prodavati fizičkim osobama koji nemaju registriranu nikakvu djelatnost, nego proizvode kupuju isključivo za svoje potrebe?

Unaprijed zahvaljujem.

R.

uređeno: od RMarink
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija