Jump to content

Pitanje vezano za wireless vezu


AnArChY

Preporučene objave

Imam jedno pitanje...

 

Kako je u zadnje vrijeme nastao "procvat" s maxadsl-om, vip homebox-om i sl. puno ljudi ima ukljucenu wireless opciju bez ikakve zastite....

 

Dakle, bilo tko sa wireless karticom se moze s jednim klikom spojit na njihov uredjaj i trositi njihove MB (ili bolje GB)....

 

Koliko znam, pocintelja je gotovo nemoguce uhvatiti, a osoba mora platiti potroseni promet koji nije potrosila....

 

I sada, da li osoba koja se spojila na tudji uredjaj krsi zakon? Jer postoje i hot spotovi sl.

I da li ISP krsi zakon postavljajuci uredjaj koji nije pravilno zasticen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

In Yours' case it sounds like : "Catch me if You can".

 

U Vašem slučaju sve zvuči kao : "Uhvati me ako možeš !"

 

Da biste dokazali tko je to napravio, morali biste imati lako dokaziv trag, a toga nema. Moralli biste znati identifikaciju računala, a to nemate (osim ako niste hacker, ocito niste, jer si to ne biste dozvolili). Posto nemate ni to, radije angazirajte hitno nekog da Vam napravi sve potrebne zastite nakon cega mozete uzivati zaista slobodno u mogucnostima tehnologije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

T-Com, bilo koji drugi operater, ili ISP provider ne krsi zakon postavljajuci takvu opremu, jer Vam negdje u ugovorima koje ste sklopili pisu upute sitnim slovima, u stilu, kolika je frekvencija, domet, te cinjenica da se toliko i toliko recunala i opreme moze spojiti ...

 

To Vam je nesto slicno kao komunikacija toki-vokijem. Da li proizvodjac toki-vokija krsi zakon jer jer napravio opremu na koju se lako moze i netko drugi prikljuciti ?

 

Da stvar bude gora, operateri i provideri u zadnje vrijeme isporucuju dosta paketa sigurnosne opreme (softver) kojim sve takve slucajeve izbjegavaju, osiguravaju da smo Vi i nitko drugi ne moze komunicirati preko Vase opreme. zato postoje lozinke, passwordi, PIN-ovi ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u kratko, ako se netko neovlasteno koristi mojom vezom (mojim propustom, naravno) ne postoji nikakav nacin da se pocintelje nadje i sankcionira....

 

Ali recimo da se pocinitelj nadje - da li je to kradja?

Jer wireless je svuda oko nas, moj signal je dosao do njega i on se samo "spojio", zar ne?

 

Inace, nije stvar do mene, znam ja i wep i wap enkripcije i sakrivanje SSID-a i sl.

 

Ali bas smo raspravljali, osim sto se pocintelja nemoze uhvatiti, koji je to prekrsaj napravio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Meni je pala na pamet druga situacija. A sto ako ti se netko nakaci i koristi tvojim wirelessom ali se ulogira pod svojim accountom i ne trosi nista tvoje vec samo koristi ruter na koji nisi stavio pass?

 

da, ali se onda vlasnik nemoze spojit, jer nemogu dva accounta biti istovremeno.....

To je jos gore, kao da je prisvojio uredjaj :-D

 

Ali, zar se nikako ne moze uc u trag "lopovu"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija