Jump to content

Kupovina kata


astinor84

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Ako mi netko moze dati savjet/misljenje. Imam namjeru kupiti odnosno vec sam dao neki mali dio novaca za neizgradeni kat, znaci ravnu ploču na kojoj bi sagradio kat. Vlasnik kuce je clan moje rodbine. On je ok i nema tu nikakvih zapreka. Jedino sad ja to moram etazirati i prebaciti to na sebe. Da li postoji neki drugi nacin osim kupoprodaje da ja to prebacim na sebe, jer bi me to puno vise kostalo zbog poreza? Neki ugovor o darovanju ili slicno, cisto da ovjerim kod javnog biljeznika da on meni daje pravo na to?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete etažirati nešto što ne postoji još. U kojem srodstvu vam je član obitelji? 

prije 2 sati , astinor84 je napisao:

Neki ugovor o darovanju ili slicno

Ugovorom o darovanju možete isto postati suvlasnik ali plaćanja PPN-a su oslobođeni samo rođaci u uspravnoj liniji (did-otac-sin) i supružnici ali u vodoravnoj liniji ne (tetka-vaš otac npr ili vi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, astinor84 je napisao:

znaci ravnu ploču na kojoj bi sagradio kat. Vlasnik kuce je clan moje rodbine. On je ok i nema tu nikakvih zapreka.

Za početak nek vam izda pisanu suglasnost za gradnju. 

 

, astinor84 je napisao:

Jedino sad ja to moram etazirati i prebaciti to na sebe.

To nije etažiranje to je tzv. PRAVO GRAĐENJA. Vi možete takva prava sačuvati na način da ih uknjižite i kada želite možete graditi. Etažirati se ne može unaprijed nego ovako kako sam rekao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija