Jump to content

Socijalna pomoć


podstanar0000

Preporučene objave

Dobar dan moje pitanje je sljedeće. U tijeku je rastava sa suprugom. Sin i ja već godinu dana nemamo nikakva primanja, živimo od pomoći moje obitelji. Moje pitanje je sljedeće. U centru su mi rekli da nemam pravo na minimalnu zajamčenu naknadu ni ja ni dijete zato što suprug uplaćuje 1500 kuna mjesečno. To nije odluka suca za alimentaciju već samo suprugova dobra volja što nam nešto uplati,,,odnosno njegova mama uplaćuje jer je on u zatvoru, A i ta uplata krenula je tek prije 3 mjeseca. U centru kažu da imamo dovoljno po zakonu novaca da bi nam oni još plaćali iako samo stan plaćam 2500 kuna. Možete li mi pomoći, Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon strogo propisuje uvjete pod kojim se ostvaruje pravo na zajamčenu minimalnu naknadu, a isto tako, i razloge zbog kojih se ne može odobriti. Pogledajte Zakon o socijalnoj skrbi od čl. 26. pa na dalje, jer samo Vi znate svoje osobne prilike.

Da li ste prijavljeni pri HZZ i da li aktivno tražite posao? Postoji li mogućnost da se vratite roditeljima i da dijelite troškove stanovanja?

I ovo što otac radi je sasvim odgovorno ponašanje, te otprilike toliki iznos možete očekivati i na ime alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno mama živi u drugoj dtžvi i već pola godine smo bili kod nje međutim morali smo se vratiti u Hrvatsku. Posao tražim normalno inače sam profesor po struci ali u gradu Dubrovniku je nemoguće sada naći bilo što. Imali smo zajednički biznis na imenu njegove majke i tim sam se bavila u zadnje vrijeme,,,ali to sve nam je normalno ukinuto od strane oca i bake.

Rekli su nam u centru kao otac plaća 1500 kuna i to je dovoljno za život nas dvoje. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bi li mogli tražiti od oca da umanji iznos uplate, jer je ona kao takva zapreka za ostvarivanje ovog prava.

Jeste li se pokušali obratiti Gradu Dubrovniku, jer i on ima cijeli niz socijalnih mjera koje bi Vam mogle biti od pomoći, kao npr. jednokratna novčana pomoć i slične? Evo link za više informacija, pa pogledajte što bi Vam u ovom trenutku bilo najnužnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borbena hvala puno,,,dobili smo od grada 1500 kuna prije 3 mjeseca i to su sva prava na koja imamo...Nema veze snaći ćemo se nekako do razvoda, samo sam htjela evo sa pravne strane čuti da nemamo pravo ni na što i da ako mama ne može obezbjediti 10ak tisuća kuna nekako dijete nikoga ne zanima. Hvala svima na odgovoru

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, podstanar0000 je napisao:

Nema veze snaći ćemo se nekako do razvoda

U tom slučaju će sud donijeti odluku o tome s kim će dijete živjeti, odnosno o susretima i viđanju s roditeljem s kojim dijete neće živjeti, te odluku o alimentaciji koja će biti obvezna za ovog drugog roditelja. Ali se bojim da Vam taj dosuđeni iznos alimentacije i dalje neće biti dostatan za financiranje svih životnih potreba Vas i djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju će sud donijeti odluku o tome s kim će dijete živjeti, odnosno o susretima i viđanju s roditeljem s kojim dijete neće živjeti, te odluku o alimentaciji koja će biti obvezna za ovog drugog roditelja. Ali se bojim da Vam taj dosuđeni iznos alimentacije i dalje neće biti dostatan za financiranje svih životnih potreba Vas i djeteta.

Hvala na odgovoru biće valjda sve ok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija