Jump to content

Legal Advice for Spanish citizen


anonimno

Preporučene objave

Hello evryone,

i have a question: iam Spanish,i have a dečko from croatia,we are together already 3 years living in Zagreb...now we are going to buy an appartment in Hotto ville

here is my question:

the credit loan is going to be on his salary because i dont work here in Croatia...and the appartment is going to be on his name

what kind of ugovor can we make so that if we separate i am protected and not left with nothing.....

 

Thank you for your help

 

Mogu isto probat na hrvatski ali neće biti savršeno :-)

Ja sam iz španjolška,zivim tu u Zagrebu sa moj dečko već 3 godine,ne radim tu u hrvatskoj ali plaćam svejedno najam i sve..

Nismo u braku ni ništa ali sada ćemo kupiti stan u hotto ville.Stan će biti na nijegovo ime i kredit od banka će isto bit na nijegovo ime i plača.

Jasno mi je da zato što nisam iz hrvatska sve če biti lacše ako sve ide na nijegovo ime ALI

Tu je moja pitanja:

šta mogu radit,koji ugovor ,tako da ako se rastamo ili tako nešto ,da ja ne ostajem bez ičega?

 

Hvala za pomoč i oprostite moje pogreške,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako zivite zajedno vise od tri godine (i imali ste prijavljeno prebivaliste/boraviste na istoj adresi) onda ste u izvanbracnoj zajednici koja je izjednacena s bracnom, tj. imovinski odnosi se ureduju kao da ste u braku, pa ako vas decko kupi stan na kredit i vi zajedno zivite u slucaju da prekinete pola imovine stecene u te tri godine pripada vama. Znaci pola stana je vase, mada kredit glasi na njegovo ime.

 

Buduci da govorim njemacki nisam se usudio pisati vam na engleskom. I svaka vam cast na vasem hrvatskom. Ne morate se sramiti gresaka jer dobro pisete.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hello Anonym,

 

Further to the above advice which I hope you have fully understood I would like to draw your attention to some particular issues that may come about. Namely, as far as I learnt from your message you have been living together for 3 years (assuming that all presumptions for a common-law marriage have been fulfilled). You are also going to buy an apartment financed by a credit loan to be paid by your common-law husband, as you actually are not employed here in Croatia. Provided that all your papers are in order, specially domicile certificate to prove the above facts (your permanent residence) you have no reason to be afraid of what may happen, but the fact that you will change address at the very moment of entering the apartment together with him may appear crucial for proving the real existence of this common-law marriage for the 3-years period. In case you get a job and actually contribute with your earnings may considerably facilitate the situation, or getting married in the meantime. In any case, irrespective of his being a credit beneficiary and payer, you may agree with him to either sign a contract with a Notary Public establishing a joint ownership on the property and enter the same into Register, or conclude a premarital agreement stipulating the property owned by each party. Best regards, Vida

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, zahvaljujem se na odgovrima svima...

 

Istina je sve što je cura rekla, zivimo skupa neko vrijeme (3 godine) ali do sada ona zbog preglomazne papirologije nije zatražila boravišnu dozvolu, nego je živjela između svoje zemlje i hrvatske... sada kad smo odlučili pustit korijenje krenuli smo u kupnju stana.

Puno jednostavnije je meni samom uzeti kredit i riješiti papirologiju, stoga nismo njeno ime spominjali u papirima.

 

Radi mogućih posljedica, željeli bismo napraviti neki papir da nebi bilo zlu netrebalo...

 

Naše pitanje je može li se kod javnog bilježnika nešto sklopiti/potpisati, neki ugovor ili slično bez obzira što ona još nema boravišnu, nego je u ulozi turista????

 

Poznato mi je da ona postaje suvlasnik svega što steknemno u vezi, ali nas zanima utječe li njen status kao turista na cijelu stvar????

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

 

RG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Naše pitanje je može li se kod javnog bilježnika nešto sklopiti/potpisati, neki ugovor ili slično bez obzira što ona još nema boravišnu, nego je u ulozi turista????

 

Najbolje i najpostenije rjesenje je upravo ovo gore sto ste predlozili. Napravite ugovor kojim cete regulirati svoje imovinsko pravne odnose i u njemu definirajte sve sto zelite za evetalno "zlunetrebalo" vrijeme.

 

To sam vam htjela predloziti prije nego sto ste napisali post. Dakle, ugovorom mozete regulirati svoje odnose u pogledu imovine i eventualnu podjelu iste u slucaju prekida izvanbracne zajednice. Nesto kao bracni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru... napravit ćemo tako...

 

samo nam nije bilo jasno možemo li sklopiti neki ugovor u RH ako ona nema adresu, boravište ovdje, nego je još u ulozi turista...?!

 

Hvala

RG

 

je napisao:

 

Najbolje i najpostenije rjesenje je upravo ovo gore sto ste predlozili. Napravite ugovor kojim cete regulirati svoje imovinsko pravne odnose i u njemu definirajte sve sto zelite za evetalno "zlunetrebalo" vrijeme.

 

To sam vam htjela predloziti prije nego sto ste napisali post. Dakle, ugovorom mozete regulirati svoje odnose u pogledu imovine i eventualnu podjelu iste u slucaju prekida izvanbracne zajednice. Nesto kao bracni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija