Jump to content

Otkaz pred mirovinu


emka

Preporučene objave

prije 4 sati , emka je napisao:

Poštovani,

kakva su prava radnika koji je ostvario prvi uvijet (prijevremena mirovina)starost 58 god. ne želi ići još u mirovinu zbog primanja.

Firma je sa više stotina zaposlenih, mogu li mu uručiti otkaz. Hvala

Ali on nema uvijet za "prijevremenu starosnu mirovinu", za to mu treba 60 godina zivota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo ne smije sam dat otkaz da bi dobivao naknadu.

Ne mora poslodavac imati 10 ljudi viška može imati i samo jednog a onda mu mora isplatiti i otpremninu.

Mora mu poslodavac dat otkaz kao višku i onda bi imao pravo na naknadu 450 dana.

Ovi naknadu što spominjete dobije onaj kojemu fali 5 godina do starosne mirovine što znači da ima više od 60 godina.

Neće mu poslodavac ništa jer ionako trenutno ne može dobit nikakvu mirovinu (osim da ima beneficirani radni staž desetljećima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana emka, u zadnjih 2 godine otvorili ste nekoliko tema vezano na mirovinu i vaseg supruga, i sve to smo vec prosli, zakonski se nije nista promjenilo i ako suprug vise nece raditi mora prvenstveno navrsiti 60 godina zivota kako bi stekao uvjet za "prijevremenu starosnu mirovinu" i mora imati 35 godina navrsenog radnog staza.

Ako nema dovoljno staza, onda mora cekati da navrsi 65 godina zivota za "starosnu mirovinu", u jednoj od prijasnjih tema spominjali ste da ima godinu dana ucestvovanja u domovinskom ratu, ako ima, onda bi mogao u "starosnu mirovinu" po braniteljskom zakonu godinu dana prije, znaci vec sa 64 godine zivota i mogao bi primati "najnizu braniteljsku mirovinu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ,nisam bila jasna, radi se o meni , ja sam 1964 godište, znači imala bih za dvije godine po mojoj računici uvjet za prijevremenu, (imam 34 godine staža) tj. ako se ništa ne dogodi u te dvije ,(imala bih 58 godina starosti)tada  imala bih onda onu "zaštitu" 5 godina do starosne je sam li u pravu.? Znači da li bih sada za dvije godine imala

pravo na tu naknadu 5 god. do starosne i koliko ona iznosi. hvala Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, emka je napisao:

 tj. ako se ništa ne dogodi u te dvije ,(imala bih 58 godina starosti)tada  imala bih onda onu "zaštitu" 5 godina do starosne je sam li u pravu.? 

Ta "zaštita" je samo za one koji idu u starosnu mirovinu a ne u prijevremenu koju vi želite.

Za 2 godine sa 58 godina života možete u prijevremenu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, emka je napisao:

Ispričavam se ,nisam bila jasna, radi se o meni , ja sam 1964 godište, znači imala bih za dvije godine po mojoj računici uvjet za prijevremenu, (imam 34 godine staža) tj. ako se ništa ne dogodi u te dvije ,(imala bih 58 godina starosti)tada  imala bih onda onu "zaštitu" 5 godina do starosne je sam li u pravu.? Znači da li bih sada za dvije godine imala

pravo na tu naknadu 5 god. do starosne i koliko ona iznosi. hvala Pozdrav

Na dio pitanja vam je odgovorio postovani sivko.

Niste napisali vas datum rodjenja.

Ako sad dobijete otkaz kao tehnoloski visak imali bi pravo na naknadu sa burze 15 mjeseci (450 dana), nakon toga naknade vise nemate i nemate to pravo primati do uvjeta za starosnu jer ce vam faliti vise od 5 godina do starosne mirovine.

Do uvjeta za "prijevremenu starosnu mirovinu" nedostajalo bi vam cca 9 mjeseci bez ikakvih primanja, vas spasava samo daljni ostanak u radnom odnosu ili novo zaposljavanje.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija