Jump to content

Obilazak kolone


Golf321

Preporučene objave

Znači večeras vraćajući se doma, naletio sam na radove na putu sa povelikom kolonom ispred sebe. Gmižući polako približavao  smo se sporednoj  ulici koja bi bila prečac za izbjeći ostatak kolone ispred sebe. Kad smo svi opet stali ( crveno svijetlo se upalilo), odlučio sam obići 6 auta ispred sebe (puna linija) do te ulice da bi uštedio vrijeme. Dolaskom kući vrag mi nije dao mira pa sam odlučio pogledat kakav sam prekršaj napravio. Blago me šokiralo, kad sam vidio da je po zakonu pretjecanje ili obilaženje kolone strogo zabranjeno ( kazna 3000kn). Meni je nerazumljivo da se ova dva prekršaja izjednačavaju. Jer pretjecanje kolone pri 70kmh i obilazak kolone koja stoji sa 10 kmh po meni nemaju istu težinu. U teorij sutra na putu do posla naletim na auto u kvaru,iza stanu dva ljubazna gospodina sa svojim vozilima da pripomognu, ja dolazim kao četvrti i ne bi ih smio obići.Jer to  je već službeno kolona vozila,pa makar bila i isprekidana linija ili griješim. 

Srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kvar je posebna kategorija i ne ulazi u ovo.

A prekršaj je uvijem bio žestok, em jer se obilaženjem kolone stvara opasnost za one koji isto odluče obilaziti, pa se kresnete, zapne se s nekim iz suprotnog smjera, pa se stvori veća gužva i sl.

A i da ne govorimo da je prekršaj bezobrazan, jer se obilazi ljude koji uredno čekaju i svi drugi ispadaju glupi jer čekaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Kvar je posebna kategorija i ne ulazi u ovo.

A prekršaj je uvijem bio žestok, em jer se obilaženjem kolone stvara opasnost za one koji isto odluče obilaziti, pa se kresnete, zapne se s nekim iz suprotnog smjera, pa se stvori veća gužva i sl.

A i da ne govorimo da je prekršaj bezobrazan, jer se obilazi ljude koji uredno čekaju i svi drugi ispadaju glupi jer čekaju.

dobro,prekršaj je,al nije baš tako bezobrazan jer "ne pravi druge ljude glupim":)

jer čovjek ne zaobilazi cijelu kolonu ,već samo 6 auta koji stoje (i tih 6 auta imaju priliku skrenuti,da žele,već idu dalje) i vjerojatno sa pažnjom da ne ide nitko iz drugog smjera...to često ljudi naprave ,kao što često rade i kad ide traktor ispred njih 10 Km/h i onda ga obiđu preko pune crte....

e sad druga je stvar što bi pametnije bilo sačekati da se dođe do te sporedne ulice i "ne zaraditi moguću kaznu"

prije 3 sati , Golf321 je napisao:

Meni je nerazumljivo da se ova dva prekršaja izjednačavaju. Jer pretjecanje kolone pri 70kmh i obilazak kolone koja stoji sa 10 kmh po meni nemaju istu težinu.

gledaj,pretjecanje pri večim brzinama je puno opasnije,a pri malim brzinama ,obilazak gdje svi polako ide,moglo bi se nazvati nekultura ,pa i bezobrazluk...i jedno ni drugo nije ok i treba biti kaznjeno.....

ovaj tvoj primjer je malo specifičniji jer ti ipak nisi obilazio cijelu kolonu i pravio se "pametan" nego "skratio put" nikome na štetu....ali kažnjivo je jer si morao sačekati da dođeš do te sporedne ulice...

 

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mister-X je napisao:

dobro,prekršaj je,al nije baš tako bezobrazan jer "ne pravi druge ljude glupim":)

jer čovjek ne zaobilazi cijelu kolonu ,već samo 6 auta koji stoje (i tih 6 auta imaju priliku skrenuti,da žele,već idu dalje) i vjerojatno sa pažnjom da ne ide nitko iz drugog smjera...to često ljudi naprave ,kao što često rade i kad ide traktor ispred njih 10 Km/h i onda ga obiđu preko pune crte....

Prvo,ipak je kolona.Drugo,imaju crveno.Treće,kod tog traktora nema prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija